Вирощування і догляд за геранню.

Герань - багаторічний квітка, що відрізняється своєрідним запашним запахом, яскравими квітками і довголіттям. А ще ця рослина має антибактеріальні властивості завдяки особливим ефірним оліям. Герань не відноситься до примхливим рослинам, проте все ж потребує певного догляду за собою.

Розмноження та вирощування герані

Розмножувати кімнатну і садову герань можна за допомогою живців, заготовлювати які краще навесні або восени. Для цього їх зрізають з верхівкових або бічних пагонів таким чином, щоб основна частина мала довжину в 6 см і 2-3 листочка. Після цього живці подвяливают протягом декількох годин, присипають зріз товченим вугіллям і висаджують в горщик невеликого розміру. Поливати згодом потрібно тільки землю, не зачіпаючи стебло або листя.
Оптимальна температура повітря для вкорінення - від 19 до 22оС.
Вирощувати герань можна за допомогою насіння, які, як правило, сходять дуже добре і рясно. Їх висаджують у вологий і пухкий субстрат, що складається з двох частин дернової землі, однієї частини піску і однієї частини торфу. Насіння присипають 2 см грунту, збризкують землю з пульверизатора, а ящичок з посадкою накривають склом. Періодично землю необхідно зволожувати і провітрювати. Після появи сходів скло прибирають, а ящик з розсадою ставлять на світле місце. Коли сіянці утворюють кілька листочків, їх розсаджують в горщики невеликого розміру і доглядають за ними належним чином.

Догляд за геранню

Герань - світлолюбна рослина, тому ставити її потрібно в добре освітлених місцях, але в той же час бажано захищати від прямих сонячних променів. При нестачі освячення в осінній і зимовий період її рекомендується підсвічувати люмінесцентними лампами, інакше колір її листя і суцвіть почне втрачати свою яркость.Одін або два рази на місяць герань необхідно підгодовувати універсальними добривами, особливо в літній період. В горщику з даними квіткою повинна бути пухка і родюча земляна суміш, а також хороший дренаж, так як при застої вологи герань може загинути в результаті загнивання кореневої системи. Щоб герань зросла красивим кущиком, а не довгою гілкою, слід час від часу підрізати верхівки квітки. Також корисно видаляти сухі та жовте листя. Влітку герань можна пересаджувати в квітник прямо в горщику, але при цьому не забувати її поливати. А взимку бажано зберігати для неї температурний режим від 10 до 15оС.
Ампельниє сорти герані не виносять температуру нижче 12оС.
Влітку поливати даний квітка слід рясно, але при цьому потрібно постійно стежити за тим, щоб система відводу води працювала добре і коренева система не почала гнити. Взимку ж герані не потрібно багато вологи, тому її досить поливати раз на тиждень. А ось обприскування даний квітка переносить дуже погано.