Вирощування паркової троянди.

Паркові троянди - група, в яку включені дикорослі, декоративні, садові гібриди та сорти. Їх саджають в садах, парках, використовують для декорування стін, парканів, комбінують з іншими декоративними рослинами.

Посадка паркових троянд

Садять троянди рано навесні або восени, місце для посадки потрібно вибрати добре освітлене. Не можна садити троянди в затінених місцях, під кронами дерев, в таких умовах вони будуть хворіти і страждати від комах-шкідників. Грунт для рослин потрібно підготувати за пару тижнів до посадки. На 1 квадратний метр потрібно внести 4-5 кілограм гною. Коріння троянд повинні вільно розміщуватися в ямах для посадки. Посадивши рослини в яму, її потрібно засипати землею, ущільнити і полити.

Догляд за трояндами

Паркові троянди потребують рясного поливу. Особливо багато води рослинам необхідно під час інтенсивного розвитку навесні, в червні і на початку липня. Під час сухої погоди без дощів троянди потрібно поливати кілька разів на тиждень. Грунт при цьому повинна просочуватися вологою на півметра. Поливати троянди потрібно ввечері, намагаючись не мочити листя, так як це може викликати захворювання. З настанням осені полив рослин потрібно припинити, їм буде вистачати атмосферних опадів. Якщо осінь дуже суха, потрібно помірно поливати троянди, щоб взимку вони не залишилися без вологи в корінні. Навесні троянди потрібно підгодовувати мінеральними добривами. Для цього буде потрібно розчинити в 10 літрах води 20 грамів аміачної селітри, 30 грамів суперфосфату і 10 грамів калійної солі. На один кущ знадобиться 5 літрів розчину. Після підгодівлі рослини потрібно добре полити.
Сприятливо впливає на ріст і розвиток рослин мульчування. Мульчувати грунт навколо паркових троянд потрібно торфом, сіном або розклався гноєм.
Наступну підгодівлю потрібно виробити, коли листя повністю розпустяться. Для цього потрібно розвести перебродивший коров'як водою в пропорції 1:10. Кожен кущ потрібно полити 5 літрами розчину. Втретє троянди потрібно підгодувати під час появи бутонів. В 10 літрах води слід розбавити 30 грам суперфосфату і внести під один кущ 3 літри цього розчину. Дорослі кущі троянд необхідно щорічно обрізати, як тільки почнуть розпускатися бруньки. Видаляти потрібно хворі, сухі, поламані гілки.
Наприкінці серпня або початку вересня молоду поросль можна обрізати зверху на 5 сантиметрів для кращого дозрівання пагонів і хорошою зимостійкості.
Якщо кущі сильно розрослися, стали менше цвісти і придбали неохайний вигляд, слід провести омолоджуючу обрізку. Для цього потрібно видалити найстаріші стебла і гілки ростуть усередину куща. Зрізи необхідно змастити садовим варом. На наступний рік після обрізки троянда утворює нову сильну поросль. Багато паркові троянди спокійно переносять зиму, але для молодих посадок і деяких сортів потрібно укриття. Щоб захистити рослину, слід підгорнути його біля основи, а сам кущ обернути декількома шарами крафт-паперу. Якщо немає можливості купити папір, скористайтеся мішковиною або повстю.