Оформлення кухні в стилі прованс.

Від кухні в стилі прованс так і віє затишком, теплотою. У подібному місці хочеться збиратися всією сім'єю за красиво накритим столом, проводити довгі вечори за розмовами і ароматною випічкою. Створити кухню в такому стилі досить просто, адже тут все залежить не від ваших фінансових можливостей, а скоріше від смаку і фантазії.

Гарнітур в стилі прованс

Унікальність стилю прованс полягає в тому, що ви можете створити його на своїй кухні практично з будь-яким бюджетом. Зрозуміло, основу кухонного стилю визначає меблі. Це може бути дорогою гарнітур з натурального дерева, який прослужить не одне десятиліття, а можуть бути і бабусині старі шафи, майстерно відреставровані і декоровані особисто вами. У кожному разі, кухонний гарнітур в стилі прованс повинен виглядати трохи застарілим, пасторальним, але при цьому добротним і гарним. Кухонні меблі ви можете штучно зістарити або нанести на неї малюнки через трафарет: ці маніпуляції вже допоможуть зробити кілька важливих кроків до стилю прованс.
Колірна гамма кухонного гарнітура не терпить яскравих або темних тонів. Віддайте перевагу затишній пастельній гамі.

Ремонт кухні

Щоб створити інтер'єр у стилі прованс, відмовтеся від сучасних тенденцій в ремонті приміщень. Ультрамодні підлогові покриття, натяжні стелі, точкові світильники - всьому цьому немає місця в даному стилі. Ідеальні рішення під час ремонту: шпалери з характерним квітковим малюнком, підлогове покриття, що імітує дощатий або кам'яну підлогу, світлий матовий стеля, фальшбалкі. Світлові рішення також повинні бути продумані дуже грамотно, оскільки від цього залежить загальна атмосфера кухні. Для стилю прованс характерні складні фактурні люстри, які вішаються по центру стелі. А робочу зону кухонного гарнітура можна висвітлювати за допомогою невеликих світильників, виконаних в цьому ж ключе.В відміну від стилю кантрі з його насиченими фарбами, для стилю прованс характерна монохромність, м'які пудровие відтінки. Оздоблення та гарнітур служать своєрідним тлом, на якому ви будете розставляти цікаві акценти.

Аксесуари: ключ до стилю прованс

Насамперед, забудьте про мінімалізмі. Стиль прованс рясніє всілякими деталями, і саме тут ви найбільш повно можете розкрити свій творчий потенціал.
Сучасна побутова техніка дисгармонує зі стилем прованс, тому заздалегідь продумайте місце, куди ви будете її прибирати.
Фантазійні скатертини, баночки з варенням і спеціями, розставлені на дерев'яних полицях, мідні миски, пляшки для масла з малюнком, підвішені зв'язки цибулі та часнику - кількість аксесуарів, що відтворюють стиль знаменитого французького регіону, невичерпно. Всю кухонне начиння в стилі прованс досить легко купити, проте набагато приємніше і цікавіше зробити хоча б кілька предметів своїми руками. Освойте дизайн в техніці декупаж, розпишіть тарілки, зробіть вишивку на серветці у вигляді букета лаванди або півника. Так ви наповніть вашу кухню масою унікальних речей, які зроблять це місце ще більш індивідуальним і колоритним.