Оформлення інтер'єру маленьких кухонь.

Яка господиня не мріє про комфортну і затишній кухні? Але невелике за розмірами приміщення часто не надає дизайнерам інтер'єру простору для творчості. Вирішальне значення тут має правильне планування, раціональний вибір освітлення і колірної гами. Приступаючи до оформлення маленької кухні, постарайтеся проявити творчий підхід і знайти нестандартні рішення.

Маленька кухня: планування вирішує все

Зробити невелике за розмірами кухонне приміщення функціональним і зручним допоможе грамотна і раціональна планування. Використовуйте, наприклад, вузькі і високі шафи, доходять до стелі. Інший варіант передбачає установку на кухні багатофункціональних стелажів. При цьому бажано, щоб верхня частина простору кухні була виконана з матеріалів, що додають всієї конструкції більш повітряний і легкий вид.
Масивні шафки, які мають занадто великоваговий вид, краще замінити скляними конструкціями.
Меблі і побутову техніку в просторі маленької кухні бажано розташовувати ближче один до одного. Якщо в приміщенні є ніші, деякі предмети меблів цілком можна вбудувати в такий простір. Облаштовуючи приміщення, слідкуйте за тим, щоб меблі не закривала вентиляційні отвори в стене.Раціонально використовувати кути кухні допоможуть кутові тумби і шафки. При виборі меблів перевагу слід віддавати відкритим полицям і розсувним дверцятим. Якщо дверцята шафок відкриваються назовні, це буде віднімати дорогоцінний простір приміщення.

Меблі для маленької кухні

Візуально збільшити простір кухні допоможе використання компактної меблів. Дуже підходять для маленької кухні трансформуються конструкції, наприклад розсувний або відкидається столик. Такі меблі швидко приводиться в робочий стан при необхідності, а після використання складається і займає зовсім небагато місця.
Обідній стіл на маленькій кухні займатиме менше місця, якщо він має овальну або круглу стільницю.
Зверніть увагу, що глянцеві і скляні поверхні на кухні візуально збільшують розміри приміщення. Використовуйте також вставки зі скла і дзеркал, які володіють відбиваючим ефектом і допомагають посилити природне або штучне освітлення. Вони не тільки розширять простір, але і додадуть кухні неповторне своеобразіе.Удобни на маленькій кухні сучасні модульні системи. З їх допомогою ви можете самі вибрати, з яких елементів складатиметься кухонний гарнітур. Час від часу склад модульних меблів можна оновлювати, що додасть кухні зовсім інший вигляд.

Кольорові рішення для маленької кухні

Для невеликого за розмірами приміщення ідеально підійдуть світлі тони. Щоб не допустити одноманітності в оформленні стін, спробуйте використовувати в їхній обробці поєднання пастельних відтінків з різними декоративними елементамі.Желательно використовувати в інтер'єрі маленької кухні не більше двох кольорів. Це зробить дизайн більш простим і приємним на вигляд. Щоб обіграти вільний простір на стіні біля обіднього столу, зробіть акцент на декорі. Наприклад, можна прикрасити стіну в цьому місці настінними годинниками, сімейної фотографією або художньої композіціей.Создать м'який резонанс між контрастними відтінками допоможе кухонний гарнітур, виконаний в єдиній колірній гамі з оформленням стін, але має більш насичений колір. Гармонійне поєднання кольору стін і меблів - обов'язкова умова при створенні інтер'єру маленької кухні.