Інфрачервона сауна для будинку: що враховувати при виборі.

Не так давно вважалося, що власна сауна в будинку є долею процвітаючих бізнесменів і являє собою питання престижу. Сьогодні ж більшість власників дач і заміських будинків не можуть уявити свої житла без сауни. Для сучасного життя найбільшою мірою пристосовані інфрачервоні сауни, які при невеликих габаритах і малому енергоспоживанні забезпечують оптимальний догляд за здоров'ям людей будь-якого віку.

Розмір сауни

Розмір обраній сауни залежить від площі приміщення, в якій вона буде розміщуватися. Одномісні сауни за розмірами підходять для установки у ванних кімнатах і на лоджіях будинків. Для них достатньо простору розміром 120х110 см.в будинках з великими ванними кімнатами можна розмістити сауни, виготовлені за індивідуальними проектами, дво- і тримісні, а також комбіновані сауни (суміщені ІК і фінська сауни в єдиному просторі).
Вибираючи сауну за розміром, крім обліку площі установки, важливо залишити технологічний запас - близько 5 см з кожного боку.
Тим, чиї малогабаритні квартири не можуть вмістити стаціонарну ІК сауну, варто звернути увагу на компактні ІК сауни Mini.

Матеріал обробки

Вибір матеріалу зовнішньої і внутрішньої обробки сауни залежить від ваших смакових уподобань та фінансових можливостей. Так, ціна ІК сауни з канадського червоного кедра вище вартості саун з уссурійського і алтайського кедра, липи або вільхи. Вибір оздоблювального матеріалу не особливо впливає на ефективність інфрачервоного випромінювання. Однак важливим є запах і деякі корисні властивості матеріалу. Наприклад, канадський кедр поряд з незабутнім ароматом виділяє фітонциди, надаючи сильний антисептичну дію. Царським деревом визнана також вільха, що володіє цілющими свойствамі.Для комерційного та офісного використання фахівці рекомендують вибирати кабіни з червоного кедра в силу його антисептичних властивостей, а для домашнього використання - сауни з вільхи, липи, уссурійського або алтайського кедра. Тим більше що ці породи мають високу здатність дарувати людині свою біологічну енергію. Після відвідин такої сауни ви будете відчувати прилив сил.
Відвідування ІК сауни робить на тіло загальнозміцнюючу дію, завдяки якому організм отримує додаткові сили для боротьби з більшістю різних нездужань.

Тип інфрачервоного випромінювача

Сучасні виробники, як правило, використовують в ІК саунах трубчасті випромінювачі, які закріплюються в металевих дзеркальних відбивачах. Ці випромінювачі виготовлені з недорогої південнокорейської кераміки. Деякими російськими виробниками саун використовуються більш дорогі, позбавлені окремих недоліків, випромінювачі марки «Юборг». В інфрачервоних саунах європейських виробників в основному використовуються трубчасті випромінювачі. Їх загальним недоліком є нерівномірність нагрівання різних ділянок тіла, яка створює так званий протяг, який доставляє при знаходженні в сауні неприємні ощущенія.Добіться рівномірності вдається в кабінах нового покоління з плівковими нагрівачами. Це досягається за рахунок установки плівок з струмопровідними шинами між стінками.