Як роблять лапароскопію.

Лапароскопия являє собою сучасний метод хірургічного втручання. При цьому операція на органах тазової або черевної порожнини проводиться через невеликі розрізи, дозволяє робити повну діагностику захворювань, дослідити маткові труби, область матки і яєчники.
Інструкція
1
Лапароскопия підрозділяється на лікувальну і діагностичну. При діагностичної операції виробляється візуальний огляд органів з використанням додаткового маніпулятора. Доктор, проводячи діагностичну лапароскопію, може перейти відразу ж до лікування того чи іншого захворювання. Під час оперативного втручання можливе видалення спайок, міоматозних вузлів, зміненого ендометрію.
2
Перед проведенням операції необхідно підготуватися і пройти повне обстеження. Доктор призначить дослідження загального аналізу крові та сечі. Також слід пройти флюорографію легенів, кардіографічних дослідження серця, УЗД серцевого м'яза, внутрішніх органів малого таза і черевної порожнини. Необхідний огляд у терапевта. Безпосередньо перед операцією слід утриматися від прийому їжі.
3
Проводиться передопераційнапідготовка і пацієнтці вводяться спеціальні медичні препарати, які посилюють дію анестезії. Через деякий час вводиться препарат наркозу. Іноді допускається використання місцевої анестезії, дане питання вирішується індивідуально. Жінці обробляють живіт спеціальним антисептичним розчином, через невеликий прокол в області пупка вводиться голка, через який вводиться газ в черевну порожнину. Живіт надуется, черевна стінка пріподнімется і лікарю буде відкритий доступ до внутрішніх органів.
4
Потім через другий прокол доктор вводить в черевну порожнину лапароскоп, який являє собою невеликий мікроскоп з камерою на кінці. Зображення відбивається на спеціальному моніторі, де лікар може спостерігати всі внутрішні органи пацієнта. Третій розріз здійснюється для введення маніпулятора, він допомагає відсувати внутрішні органи і при необхідності видаляти аномальні новоутворення.
5
Операція триває в середньому близько 40 хвилин. На завершення з черевної порожнини видаляють всі троакари з інструментами, проколи зашивають. Вставати можна вже через кілька годин після проведення лапароскопії. Наступного дня пацієнтці рекомендується дробно харчуватися і більше рухатися, щоб швидше відновитися. Деякий дискомфорт після операції пов'язаний з наявністю газу в черевній порожнині, який поступово йде. Зазвичай реабілітація протікає без ускладнень, досить легко. Шви знімають на 7-9 добу після проведення лапароскопії.