Як живуть в Японії.

Багато чого з того, що може здатися дивним для європейця - норма для жителя Японії. Навіть люди, щиро закохані в східну культуру і цю країну, не завжди розуміють все звичаї і традиції.
Інструкція
1
Не секрет, що японці - нація, яка поклоняється природі. У період цвітіння сакури (свято Ханами) під деревами бронюють місця, щоб не пропустити милування цим явищем. Відзначають тут День Моря, День Землі.
2
Дуже трепетно відносяться японці до прийому їжі. Незважаючи на те, що осіб, які страждають ожирінням в Японії мало, тут їдять щільно. В Японії не прийнято швидко перекушувати на ходу, неодмінно потрібно заспокоїтися, зосередитися на прийомі їжі. Приготування багатьох страв подібно до священного ритуалу, тому просто «перекусити» тут складніше, ніж грунтовно підкріпитися. Має значення і те, що в Японії їдять багато рису, риби, морепродуктів - це корисна їжа, завдяки якій японці виглядають набагато молодше європейців.
3
Дуже скрупульозно ставляться японці до питання гігієни, саме тому прийнято знімати взуття, перед тим, як увійти, а для туалету передбачені спеціальні тапочки. В будинках японці ходять в білих шкарпетках, і, звичайно, підлоги тут відрізняються ідеальною чистотою. Варто сказати, що з житлом у Японії достатньо складна ситуація, тому будинки і квартири значно поступаються за якістю європейським житлу, при цьому нерухомість коштує дорого.
4
Японці багато і напружено працюють, але отримати гідне місце без зв'язків практично нереально. Вкрай важливо, щоб людина мала диплом про вищу освіту, було лояльний, уважний до начальства - в цьому випадку його чекає успіх. Після роботи японці відпочивають в барах і кафе, як правило, в компанії колег по роботі - вважається, що це сприяє зміцненню корпоративного духу.
5
Практично з моменту своєї появи на світ і до самої старості, японці прагнуть до досконалості - у всьому. Жити для себе, відпочиваючи і розслабляючись, японець починає тільки після виходу на пенсію. Кошти на безбідне існування в старості відкладаються на протязі усього життя. Податкова політика в Японії достатньо жорстка, але, незважаючи на це, доходи середньостатистичного японця високі, і грошей вистачає - і на життя, і на вклади.
Зверніть увагу
Єдиним місцем справжнього відпочинку і розслаблення є баня, відвідування якої - ціла філософія для жителів Японії. В баню тут прийнято ходити часто, дотримуючись при цьому певні ритуали.
Загадкова далекосхідна країна завжди була таємницею для чужаків. Японія зі своєю особливою культурою пережила економічний підйом і безліч стихійних лих. Все це відбилося на життя сучасних японців.
Інструкція
1
Ієрархія в родині Споконвіку в Японії повелося так, що старші члени роду користувалися величезною повагою. Це ставлення і зараз збереглося. Зі старшими завжди розмовляють шанобливо, а після смерті нерідко вивішують їх портрети на видному місці, щоб відчувати присутність і захист предків.
2
Робота В Японії прийнято працювати на одному місці все життя. Причому і в цій сфері зберігається наступність і повагу до старших членів родини. Якщо батько працював в якійсь конкретній корпорації, то велика честь для сина працювати в тій же самій компанії. І, звичайно, є ганьбою або як мінімум небажаним фактом - зміна місця роботи. Працюють японці багато і якісно. Приходять заздалегідь, йдуть пізніше закінчення роботи. Вважають своїм обов'язком доробити все до кінця, а якщо все вже доробили, висловити таким чином свою повагу до компанії. Незвичайною особливістю є процес розрядки - побиття ляльки начальника. Бажати зла керівництву не прийнято, але все своє невдоволення треба вихлюпувати на ляльку.
3
Мінімалізм Японське житло рідко рясніє великою кількістю меблів. Постіль японці розстеляють собі, як правило, на підлозі. Обідають нерідко сидячи на подушках за низьким столом. Зате житло японців оснащено різноманітна техніка. Супутникове телебачення, пилососи-роботи, кондиціонери, автоматизовані системи обслуговування житла - все це присутнє в житті більшості японців.
4
Здоровий спосіб життя Японці в середньому живуть чи не найдовше інших націй. І цьому є розумне пояснення. Помірне здорове харчування, заняття активними видами діяльності сприяють довголіттю. Їдять японці не тільки роли. Але рослинні і тваринні морепродукти становлять значну частину їх раціону. Серед інших видів спорту японці найбільше шанують єдиноборства і гімнастику. Хоча футбол серед молодого покоління також користується певною популярністю. Виробнича гімнастика є неодмінним атрибутом багатьох працюючих японців.