Холодний фарфор своїми руками.

Холодний фарфор не має нічого спільного зі справжнім, з якого виготовляється посуд. Це пластичний матеріал, на зразок пластиліну або полімерної глини, з якого можна виліпити невеликі сувеніри та декоративні деталі для прикраси пластикової, скляної або фарфорового посуду. Приготувати цей чудовий матеріал під силу навіть початківцям в домашніх умовах, тим більше, що інгредієнти для його виготовлення - доступні.

Рецепт приготування холодного фарфору

Щоб отримати холодний фарфор приготуйте тісто, набір продуктів для його виготовлення можна купити в будь-якому супермаркеті. Вам знадобиться: - 1 стакан кукурудзяного крохмалю; - 1 стакан клею ПВА; - 2 столові ложки лимонного соку; - 1 столова ложка оливкової олії; - 1 столова ложка вазеліну або гліцеріна.Кроме того, вам буде потрібен жирний крем для змащування поверхонь, рук і готового тіста, дерев'яна лопаточка, харчова плівка, скляна каструля для мікрохвильовки, пластиковий контейнер з кришкой.Налейте в скляну каструлю клей ПВА, оливкова олія, лимонний сік, вазелін або гліцерин і дуже ретельно все перемішайте до отримання однорідної маси. Додайте в масу кукурудзяний крохмаль і ще раз все ретельно перемішайте дерев'яною лопаткою. Тісто готове, тепер його потрібно зварити.
Варити холодний фарфор можна на звичайній плиті, але набагато зручніше робити цю процедуру в мікрохвильовці.

Варка холодного порцеляни

Виставите на мікрохвильовці максимальну потужність, час приготування 30 секунд. Поставте посуд з підготовленим тестом. Через 30 секунд вийміть каструлю, масу ретельно перемішайте дерев'яною лопаткою за годинниковою стрілкою. Поставте варитися в мікрохвильовку ще на 30 секунд при максимальній потужності. Ще раз все перемешайте.Далее виставите потужність 600 і поставте посуд знову на 30 секунд, тісто перемішайте і повторіть процедуру. Разом, на те, щоб зварити холодний фарфор в мікрохвильовці вам знадобиться всього лише 5 хвилин. Готове тісто має бути в'язким і скручуватися на лопаточку.
Після варіння на поверхні може утворитися скоринка, яку потрібно зняти і викинути.
Робочу поверхню і руки змастіть жирним кремом. Можна використовувати будь-який крем для рук або обличчя. Викладіть масу і вимісити, як звичайне тісто. Поки воно гаряче, робіть це через рушник. Потім, коли тісто охолоне, вимішуйте руками. Чим довше і ретельніше місити, тим більш пластичним стає холодний фарфор.К ліпленні предмета можна приступати безпосередньо після приготування холодного фарфору. Але його можна і приготувати про запас. Змастіть харчову плівку або будь поліетиленовий пакет кремом, загорніть в неї масу і покладіть в пластиковий контейнер.Чтоби отримати різнокольоровий холодний фарфор, потрібно пофарбувати його акриловими або масляними фарбами. Розділіть масу на кілька шматочків, додайте до них фарбу і вимісити до отримання однорідного кольору. Також можна забарвити і вже готовий виріб в потрібні кольори.