Як захистити капусту від шкідників.

Капуста приваблює дуже багатьох шкідників, які не проти поласувати її соковитими листям. В результаті розсада буквально з'їдається відразу після висадки хрестоцвітними блошками або ж по осені качани бувають зіпсовані гусеницями. Не менший збиток приносять й інші шкідники.
Вам знадобиться
  • - зола;
  • - зелене мило;
  • - бадилля картоплі, томатів;
  • - стрілки часнику;
  • - трава пижма, полину;
  • - тютюн;
  • - хімікати.
Інструкція
1
Після висадки розсади капусти в город на неї нападають хрестоцвіті блішки. Це маленькі стрибають комахи, які вигризають дрібні дірочки на листя капусти, перетворюючи їх в решето. Розсада відразу ж засихає. І якщо не вжити термінових заходів, за 2-3 дня молоді рослини будуть знищені. Тому відразу після висадки на грядку розсаду обпиляться пічної золою або ж окропити одним з препаратів від городніх шкідників. Наприклад, візьміть «інтавір», «Карате», «Командор» та ін.
2
Не менш небезпечна і капустяна попелиця. З нею треба боротися хімічними препаратами, як «Карбофор», «антіо», «Ровікурт» та ін., А також народними методами. Використовуйте настій часнику, картопляної або томатної гички, золу, тютюн, зелене мило. Розчин готують так. Залийте 10 л холодної води 3-4 кг гички або стрілок часнику і дайте настоятися. Потім додайте 50 г зеленого мила, для цього розчиніть його у воді. Обробіть капусту віником і надалі не поливайте водою зверху, а тільки під корінь.
3
Але найважче боротися з гусеницями капустяної совки і білявки, які шкодять капусті тоді, коли вже є качани і обробляти хімікатами не бажано, тому що до збору врожаю залишається 20-30 днів. В цьому випадку застосовуйте народні засоби. Спочатку зберіть вручну тих шкідників, яких бачите. Потім приготуйте настій томатної гички, картопляної гички чи полину. На відро води беріть 3-4 кг трави. Настоюйте добу, після чого рясно побризкати на качани.
Зверніть увагу
Своєчасне прибирання і спалювання рослинних залишків, перекопування ділянки на зиму, регулярна прополка зменшить поширення шкідників.
Корисна порада
Якщо гусениці вже проникли всередину качанів, їх звідти вже не дістати, тому заздалегідь розкладайте по капусті сильно пахнуть трави. Це чорнобривці, бадилля томатів, полин. Ще краще накрити капусту дрібною сіткою, щоб метелики не змогли відкласти яйця.