Циклоферон: інструкція по застосуванню.

«Циклоферон» випускається в трьох лікарських формах: у вигляді таблеток, розчину для ін'єкцій, а також лініменту або крему для зовнішнього застосування. Найчастіше застосовується в складі комплексної терапії з метою підвищення неспецифічної опірності організму до широкого спектру захворювань.

Механізм дії

«Циклоферон» - иммуномодулирующий препарат, дія якого базується на стимуляції вироблення альфа-інтерферону в епітеліальних і лімфоїдних клітинах організму. Має противірусну, протизапальної, иммунокорригирующей активністю. Т.к. інтеферони - це особливі білки, що виробляються клітинами, які знижують їх сприйнятливість до інфекцій, то препарат, що стимулює вироблення інтерферону, в першу чергу покликаний підвищувати імунітет.
Майже ніколи препарат не призначається в якості самостійного лікарського засобу.
Альфа-інтерферон ефективний щодо як бактеріальних, так і вірусних інфекцій. В числі перших можна назвати різні захворювання, викликані хламідіями, спирохетой та ін .; противірусну активність проявляє щодо збудників енцефаліту, грипу, герпесу, гепатиту А, В і С в гострій фазі, цитомегаловірусу, вірусу папіломи людини, ВІЛ та ін. Ефективно допомагає боротися також з грибковими інфекціями і захворюваннями, викликаними найпростішими паразитами. «Циклоферон» застосовують при різних імунодефіцитних станах, наприклад при важких опіках, для запобігання післяопераційних ускладнень, хронічних інфекціях. Призначають його і в онкологічній практиці для зниження негативних наслідків хіміотерапії.

Спосіб застосування

«Циклоферон» в таблетках застосовується однократно в разової дозі 300-600 мг для дорослих за базовою схемою: на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29 день. Індивідуальне дозування і тривалість прийому можуть варіювати залежно від захворювання та призначення лікаря. Приймають таблетки, не розжовуючи, за півгодини до їди. З профілактичною метою в періоди сезонних загострень захворюваності на грип та ГРЗ таблетки приймають на 1, 2, 4, 6, 8 добу в вікових дозах. У разі тяжкого перебігу гострих респіраторних вірусних захворювань доза на перший прийом препарату може бути збільшена до 900 мг.
Дітям від 4 до 6 років призначають по 1 таблетці (150 мг), 7-11 років по 2 таблетки, старше 12 - по 3 таблетки в день по базовій схемі.
Розчин для ін'єкцій призначають по 250-500 мг через день. Уколи можна ставити внутрішньом'язово або внутрішньовенно залежно від захворювання. Зазвичай базовий курс обмежується десятьма ін'єкціями в сумарній дозі 2,5-5 р Надалі при необхідності переходять на підтримуючу терапію - по 1 ампулі раз в 3 дня. У цій лікарській формі препарат частіше призначають при ВІЛ, інфекціях сечостатевої системи, герпетичних інфекціях, гепатиті, нейроінфекціях. Лінімент призначають згідно інструкції місцево як допоміжний засіб при інфекційних і запальних захворюваннях сечостатевих шляхів, герпетичних дерматитах і екземі, а також при хронічному пародонтиті. Ціни на препарат залежать від лікарської форми, обсягу упаковки і неабиякою мірою - від регіону придбання.