Панно в інтер'єрі квартири.

У всі часи люди прагнули зробити своє житло не тільки надійним і зручним, але і красивим. Статуетки, картини, фотографії, вироби декоративно-прикладного мистецтва - перелік далеко не повний. Археологи знаходять фрагменти мозаїчних панно, зроблених в глибоку давнину. Кілька століть вишукані настінні композиції прикрашали переважно палаци знаті і вдома дуже заможних городян. Зараз подібна прикраса може собі дозволити будь-хто.

З чого роблять панно?

В давнину для виготовлення панно застосовували найчастіше мармур і граніт. З них майстри викладали часом такі композиції, які неможливо повторити. Технології змінювалися, і зараз надзвичайно популярні скло, на яке наноситься фотодрук, і керамограніт. Але список матеріалів на цьому не вичерпується - як і в колишні часи, можна зробити панно з дерева, тканини, різнокольорового скла, стеклярусу, бісеру, шкіри та багатьох інших матеріалів. Завдяки подібним прикрасам ваша квартира знайде зовсім новий вид.
У магазинах можна зустріти, наприклад, панно для ванної або кухні. Це просто керамічна плитка, яку потрібно викласти певним чином, приблизно так само, як дитина складає малюнок з кубиків.

Куди повісити?

Подібну прикрасу може бути в будь-якій кімнаті. Для ванної підходить, наприклад, морська тематика - плитка із зображенням берега моря, кораблів, пальм, морських тварин. Наклеюється така плитка самим звичайним способом. Спочатку виберіть і намітьте місце на стіні ванної кімнати, викладіть плитку на підлозі так, як повинні розташовуватися окремі фрагменти. Наклейте панно на стіну так, як ви б це зробили з плиткою без малюнка. Стіну кухні можна прикрасити як традиційним панно з натюрмортом або пейзажем, так і чим-небудь абсолютно несподіваним, начебто великий об'ємної картини зі шкіри, бісеру або стеклярусу. Все залежить від того, в якому стилі виконана ваша кухня. Якщо це сучасне багатофункціональне приміщення, про яке відразу і не скажеш, що призначене воно для приготування їжі - традиційні овочі-фрукти на стіні зовсім не обов'язкові. Для кухні в традиційному європейському стилі підходять солом'яне або різьблене дерев'яне панно з жанровою сценкою, міським пейзажем, тваринами. Традиційний китайський варіант - панно із стеклярусу або дерева, покритого лаком.
Навіть сучасна кухня залишається приміщенням з підвищеною вологість, що необхідно враховувати при виборі матеріалу для прикрас.

Панно для дитячої

Одну зі стін дитячої кімнати можна прикрасити дидактичним панно. Його дуже легко зробити своїми руками. З щільної тканини зробіть прямокутник. Якщо у вас є однотонний несипкий драп або сукно, основу для панно можна зробити одношарової. При цьому краї теж обшивати не потрібно. Милом нанесіть малюнок з великих деталей - це може бути місто з будинками і автомобілями, сад з деревами і птахами, сценка з казки, героїв якої ваш малюк добре знає. При цьому деталі малюнка повинні бути досить великими і зрозумілою для дитини форми. Можна спочатку вирізати їх з кольорового паперу, розкласти на основі і скласти композицію, а потім перенести на клаптики тканини, обшити або обмітати краю і зробити прорізні петлі. На основі намітьте місця для гудзиків і кнопок, на які будуть пристібатися будиночки, дерева і метелики. Пристібати деталі можна не тільки на гудзики або кнопки, але й на гачки або липучки. Висіти таке панно повинно так, щоб малюк вільно міг до нього дістати.

Вітальня, кабінет, спальня

Спальня призначена для відпочинку. У цій кімнаті ніщо не повинно порушувати спокій, у тому числі і прикраси. Дуже підходить, наприклад, абстрактне панно з клаптиків, нейтральні вишиті пейзажі, квіткові та геометричні орнаменти з бісеру. При цьому зверніть увагу на те, як виглядає панно при світлі каганця. Ніщо не повинно вас лякати. Кабінет створений для роботи, а значить? ніщо не повинно від неї відволікати. Скромна настінне прикраса з дерева або шкіри будуть в самий раз. Вони не відразу впадають в очі, але допоможуть зосередитися, якщо потрібно про щось серйозно подумати. А ось панно для вітальні може бути будь-яким. Фотодрук, керамічна або скляна мозаїка, картина з штучного і натурального каменю або фарфору - все знову ж таки залежить від стилю приміщення і способу життя його господарів. Може бути, ви любите подорожувати - нехай панно нагадає вам про далекі цікавих країнах, в яких ви побували. Якщо ви захоплюєтеся рукоділлям і вважаєте свої роботи гідними того, щоб їх представити на загальний огляд - стіни вітальні підходять для цього найбільше. Крім вельми поширених вишивки або шиття з клаптиків, для виготовлення панно можна застосовувати й інші техніки: - макраме; - вишивка бісером та намистом; - золоте шиття; - різні види ручного мережива. А якщо ви хотіли б зайнятися скульптурою, вашим першим творінням може стати панно для вітальні, виконане з скульптурного пластиліну і розфарбоване акриловими фарбами або гуашшю під дерево або під кераміку.