Створення проекту одноповерхового будинку: затишок і комфорт проживання.

Малоповерхове будівництво сьогодні на піку популярності. Інтерес до таких будівель підігрівається за рахунок західних віянь, де проблеми з розселенням великої кількості сімей на досить маленьких територіях вирішується саме за рахунок практичного, але при цьому комфортного малоповерхового будівництва.
Одноповерховий будинок - один з самих практичних в плані догляду за ним. Однак, щоб будинок вийшов ідеальним, необхідно дуже ретельно і добре продумати проект майбутньої будови.

Що слід враховувати, створюючи проект одноповерхового будинку

Головний плюс проекту одноповерхового будинку в тому, що не доведеться обдумувати, як розмістити та убезпечити таку частина інтер'єру, як сходи. А це означає, що одноповерховий будинок ідеально підходить для літніх людей і молодих сімей з маленькими дітьми. Адже першим не доведеться долати кожну сходинку, а другий турбуватися, що малюки впадуть і покалечатся.Очень важливо при складанні проекту одноповерхового будинку продумати розташування виходу. Як правило, в такій ситуації це прямий вихід на майданчик або на терасу. Тераса може бути як відкритою, так і закритою. Причому в другому випадку за рахунок даху відбудеться збільшення загальної площі дома.Также варто продумати і розташування гаража. Він може бути прибудований до бічної частини будинку, а може знаходитися і в гаражі.
До речі, від гаража можна відмовитися, так як його легко може замінити невеликий майданчик. Боятися атмосферних опадів також не варто, адже автомобіль завжди можна захистити спеціальним автотентів.
Дуже часто при проектуванні одноповерхового будинку власники боятися , що не зможуть з комфортом розмістити все, аж до технічних деталей - сантехнічних труб, розводок, бойлера і т.д. Насправді проблема легко вирішується використанням підвалу. Адже в ньому з легкістю можна розмістити і бойлерну, і сантехнічний шафа. А це ще й дуже практично, оскільки для ремонту не доведеться валити півбудинку, все можна зробити в одному місці. Також в підвалі можна розмістити і пральню, тим самим помітно заощадивши місце у ванній. Так і виходить, що невеликий будиночок зазвичай витягнутий і являє собою прямоугольнік.Естественно, що при складанні проекту одноповерхового будинку слід враховувати багато нюансів. Так, наприклад, один з основних полягає в тому, що вам необхідно на одному поверсі розмістити всі кімнати та інші корисні приміщення. Але насправді так навіть краще, так як в цьому випадку приміщення буде працювати на всі 100%. Звичайно ж, доведеться і гарненько продумати, як краще розмістити кімнати. Наприклад, спальню можна зробити трохи менше, а зайві метри додати дитячої або вітальні, в якій ви будете збиратися вечерамі.Еще один нюанс, який потрібно дотримуватися при складанні проекту будинку, - це тип даху вашого котеджу. Вона може бути плоскою (що не дуже добре для невеликого за розмірами будинку), а може бути похилим, з мансардою або без, з горищем або без. Від цього залежать розміри і зовнішній вигляд як самого даху, так і вдома в целом.Конечно ж, не варто ігнорувати і матеріал, з якого будинок буде виготовлений. Саме цей параметр і визначає тип будинку.

Тип будинку

За типом відрізняють кілька різних типів будинків, вибрати з яких вподобаний не складе особливих труднощів. До списку входять: - простий одноповерховий будинок; - будинок в американському стилі; - заміський будинок; - будинок в сільському стилі; - будинок з бруса; - цегляний; - будинок з горищем або без; - будинок з терасою (як критої, так і відкритої); - цегляний з обробкою з сайдингу; - будинок з центральною плануванням; - великий дачний або заміський будинок; - будинок з гаражом.Каждий тип будинку має свої переваги і недоліки, враховуючи які ви зможете підібрати собі ідеальне житло. Простий одноповерховий будинок являє собою малогабаритне житло переважно прямокутної форми, в якому успішно розташовуються всі необхідні для життя людини приміщення. Головний плюс таких будинків у тому, що вони досить бюджетний і по кишені більшій кількості громадян, ніж цегляні.
Особливо гарні невеликі будинки для маленьких ділянок. Вони легко розміщуються там, де соток не так багато, і необхідно, щоб вони працювали максимально ефективно.
Будинок в американському стилі зроблений з вагонки і світлої черепиці. Сам по собі будинок також є досить світлим. Як правило, в ньому розташовуються кілька спалень, дитяча, вітальня, пральня, кухня і кілька ванних кімнат, і туалетов.Дом в сільському стилі відрізняється особливою красою свого зовнішнього вигляду Такий зазвичай будується або з цільного дерева, або спеціально підготовлених брусів. Подібна будова по-особливому екологічно чисте та комфортне. Особливо гарні такі будинки для сімей з дітьми. Будинок з бруса - один з найекономічніших варіантів. До того ж у такому дуже легко дати волю фантазії і розмістити стінки так, як душі угодно.Кірпічний варіант - один з найбільш добротних. Найкраще підходить для будівництва будинків, в яких планується жити не одне десятиліття. Правда, і вартість такої будови досить висока. Якщо зовнішній вигляд цегли вас не влаштовує, обшийте його сайдингом. І тоді він стане більш сучасним і інтересним.Дом з центральною плануванням - це будова, в якому все планування йде від однієї центровий кімнати, наприклад, вітальні. Так, можна розмістити вітальню в центрі, а по різні боки від неї спальню, їдальню, кухню, пральню і т.д.

Готові будинки

Якщо не дуже хочеться морочитися зі складанням проекту будинку, можна скористатися послугою «готовий дім ». Такі роблять на замовлення, вони легкі. Готову будову привозять на ділянку і встановлюють за лічені години. Проте є у таких будинків і помітний мінус. Вони навряд чи зійдуть за капітальне будова. Для дачної ділянки, безумовно, варіант непоганий, але в якості будинку для життя не дуже придатний. Щоб перетворити його в повноцінно житлової, доведеться докласти чимало зусиль.

Каркасні будинки

Особливу популярність сьогодні мають каркасні будинки. Пов'язано це з легкістю їх монтажу і практичністю використання. В основі таких будов лежить, природно, каркас. Крім нього виробник пропонує відразу ж і стінові панелі, і аксесуари для кріплення - обв'язки, крокви, балки і т.д. Крім того, для утеплення стін пропонується високоефективний матеріал.Такіе будинки вважаються досить надійними, при цьому невеликими і затишними. А ще вони коштують досить недорого, завдяки чому і стали популярними у будівельників.