Причини, симптоми і лікування цукрового діабету.

На цукровий діабет називається захворювання, при якому в крові людини спостерігається нестача інсуліну. Інсулін - це гормон, який допомагає розчиненню і засвоєнню організмом глюкози. Якщо цієї речовини в організмі не вистачає, в крові спостерігається підвищений вміст цукру, тоді як клітини, навпаки, не отримують достатнього харчування.
У здорової людини інсулін виробляється підшлунковою залозою, якщо вона погано працює і цього гормону недостатньо, то з'являється цукровий діабет. Це захворювання поділяють на два типи: інсулінозалежний і інсулінонезалежний діабет.Діабет першого типу частіше виникає у молодих людей, перебіг хвороби досить важкий, а в якості лікування хворому ставлять уколи інсуліну через певні проміжки часу протягом усього життя. Крім цього хворому потрібен постійний контроль рівня цукру в крові і дуже сувора діета.Діабет другого типу (інсулінонезалежний) найбільш часто виникає у людей у віці за 40 років, як правило, через надлишкової маси тіла і сидячого способу життя. Людині з цим діагнозом спочатку призначають дієту з виключенням з раціону харчування продуктів, що містять швидко засвоювані вуглеводи. Надалі лікар спостерігає стан пацієнта і, при необхідності, призначає додаткове лікування, наприклад, цукрознижуючі таблетки, а якщо вони не допомагають, тоді вже інсулін.

Причини цукрового діабету

Свою роль тут може зіграти спадкова схильність, тому, якщо у вас є родичі, хворі на цю недугу, постарайтеся по можливості виключити інші фактори, щоб не захворіти самому.К цих факторів належать: ожиріння, захворювання підшлункової залози, сильний стрес.
Поштовх розвитку хвороби можуть також дати деякі перенесені вірусні інфекції, такі як краснуха, вітрянка, епідемічний гепатит і деякі інші.

Симптоми захворювання

Симптомами захворювання можуть служити: постійна спрага, сухість у роті, часте сечовипускання, постійне відчуття слабкості і втоми, тимчасова втрата або погіршення зору, різкі коливання ваги, важкість у ногах, оніміння і поколювання кінцівок, запаморочення, зниження температури тіла, поява судом в ногах.
Зверніть також увагу на тривале загоєння ранок або саден і затяжний характер перенесення вірусних інфекцій або застуди.
Один - два із зазначених симптомів, можуть бути викликані різними причинами, але якщо ви знайшли в себе п'ять і більше подібних ознак - це привід звернутися до лікаря і здати аналіз крові на визначення рівня глюкози в крові.

Лікування цукрового діабету

На жаль, це захворювання невиліковне, але з ним можна жити довгі роки практично нормальним життям, за умови неухильного дотримання всіх приписів лікуючого врача.Само наявність цукрового діабету рідко призводить до летального результату, при регулярному введенні інсуліну, але воно може стати причиною багатьох неприємних ускладнень, таких як інсульт, інфаркт міокарда, ниркова недостатність, сліпота, поява гангрени та багатьох інших.