Види і розміри цегли.

Цеглиною називається дуже міцний і зносостійкий будівельний матеріал, який почали виготовляти ще в давнину. Споруда з цегли дуже довго зберігає свої первинні властивості, її термін служби практично не обмежений. Розрізняють червоний, білий і декоративний цегла, кожен з яких має свої характеристики та відмінні особливості.

Види цегли

Червона цегла - це найдавніший штучних будівельних матеріалів, технологія його виготовлення за минулі століття майже не змінилася. Червона цегла виходить шляхом випалу спресованого глиняного бруска. Область його застосування практично не обмежена: це фундаменти і стіни будівель, печі та димарі, паркани та перегородки. Зверніть увагу на якість випалу цих виробів. Правильно обпалений цегла, якщо по ньому вдарити, звучить дзвінко і чисто. Перепалений цегла видає глухий звук, а крім того має трохи оплавлені краю чорний колір в середині.
Якщо якість цегли викликає у вас підозру, такий матеріал можна використовувати тільки при укладанні фундаменту, для складання стін будівель або інших об'єктів його використовувати не можна.
Хороший якісний червона цегла має вагу 3,5 - 3,8 кілограма, правильні контури і рівномірний окрас.Белий цегла також називають силікатним через те, що він складається з матеріалу на силікатної основі. Ця цегла більш м'який і легкий по вазі, але в порівнянні з червоним програє по міцності. Область його застосування також набагато більш вузька, ніж у попереднього варіанту - тільки кладка стін і перегородок.Іспользовать силікатна цегла при укладанні фундаменту, закладці цокольного поверху, каміна або печі, а також в інших складних умов не стоіт.Декоратівний цегла має дуже рівні грані і красиву глянсову поверхню лицьової сторони. Використовують його для облицювання зовнішніх і внутрішніх поверхонь стін, камінів, печей без їх додаткової обробки. Декоративна цегла кладуть в тих випадках, коли хочуть, щоб цегляна кладка виглядала особливо прівлекательно.Особое увагу, при облицюванні цим видом матеріалу приділяють швам, вони повинні бути гладкими рівними, щоб не зіпсувати все враження від оздоблення.

Розмір цеглин

Є класичний стандартний розмір червоної цегли, його ще називають одинарним: 250 міліметрів у довжину, 120 міліметрів в ширину і 65 міліметрів по висоті.
Це найбільш часто використовуваний цегла, так як такий розмір найкраще підходить для поперечного та поздовжнього розміщення всередині кладки.
полуторний цеглою називається будівельний матеріал зі сторонами 250, 120 і 88 міліметрів відповідно. Подвійна цегла має боку 250мілліметров в довжину, 120 міліметрів в ширину і 103 міліметра в висоту. Для полегшення ваги останніх двох варіантів цегельних кладок стали виробляти дірчасті, порожнисті й пористі цеглини. Вони також мають високу міцність, але для їх виготовлення потрібно менше матеріалу, а наявність повітряного прошарку робить кладку з них більш теплою.