Як вигодувати курчат.

Вигодовування курчат в перші дні їх життя дозволяє скоротити падіж птиці на третину, адже саме в перші десять діб гине велика частина виводка. Почасти саме тому несучкам вигодовувати потомство не довіряють навіть у селах. Практика показала, що ймовірність курчат вижити в першу добу значно вище, якщо дати їм води і легкої їжі.
Інструкція
1
Тільки вилупилися курчатам потрібно дати обсохнути, після чого поставити в інкубатор миски з їжею. У перші дні для годування потрібно розтирати варений яєчний жовток з перемеленої кукурудзяною крупою або манкою. На кожен десяток курчат вам буде потрібно 1 жовток і 0,5 склянки крупи. Додавайте зелень (це може бути дрібно порубаний лук).
2
Годуйте пташенят кожні дві-три години, в тому числі і вночі. Оновлюйте воду, вона повинна бути кип'яченою без домішок вапняку або соди. Для поліпшення травлення курчат залишайте у поїлки рідкий кефір в плошці.
3
На десяту добу збільште кількість трави, введіть в раціон сир і обрат замість кефіру. Не забудьте поставити в мисці просіяний пісок, він допоможе нормалізувати травлення курчат, а також адаптувати організм до прийняття нової їжі з одинадцятого дня. Можна додати в пісок дробленую яєчну шкаралупу або золу.
4
З 11 дня наливайте курчатам нежирний м'ясний бульйон з включенням м'яса або потрухів. Часто годувати вже не потрібно, перерва між прийомами повинен бути до 6 годин. Обов'язково прибирайте харчові відходи, не допускайте їх закисания або гниття.
5
З десятого дня життя курчат можна давати їм рибний бульйон з потрухами, додавати бобові. В раціоні бройлерів з другого тижня життя потрібно збільшувати кількість зелених кормів, додавати дрібно посічену моркву.
6
шроту й макухи в раціоні двадцятиденних бройлерів повинні становити не менше 20% обсягу сухого корму. Частина зернових можна замінити на картоплю. Воду в поїлках міняти потрібно регулярно. Прокисла вода - джерело хвороб. Не забувайте давати вітамінні підгодівлі, їх краще купувати в спеціалізованих аптеках. Критерій оцінки розвитку курчат - їх активність і ненажерливість. Здорові особини добре рухаються, мають м'який блискучий пух.
Зверніть увагу
До 45 діб курчатам не можна давати жито навіть у дрібному помелі!
Корисна порада
Не забувайте, що не менш важливо, ніж корм, для курчат тепло. Температура повітря перші 10 днів повинна бути не нижче 25оС, на 10 добу - 22оС, а з 30 днів можна тримати курчат при звичайній кімнатній температурі.