Користь горіхів кешью.

Кешью, він же індійський горіх - плодоносне дерево, батьківщиною якого є Бразилія. Плоди кешью складаються з двох частин - плодоніжки грушоподібної форми (її ще називають яблуко-кажу) і власне горішка, скрученого у формі коми. Кешью - єдиний у світі горіх, дозріваючий зовні, а не всередині плоду.

Самий незвичайний горіх в світі

У країнах, де культивують кешью, з їх плодоніжок готують соки, желе, джеми, приправу чатні і алкогольні напої. У жителів решти всіх країн, на жаль, немає можливості спробувати ці дивовижні плоди, оскільки вони псуються протягом доби і, природно, не піддаються транспортуванні. Зате широке поширення і визнання отримали горішки кеш'ю. Вони особливо улюблені в азіатській кухні.
У країнах Південно-Східної Азії з кешью отримують масло, що віддалено нагадує арахісове.
Кешью ніде не продаються в шкаралупі. Між самим горішком і шкаралупою мається масляниста плівка, що містить їдкі речовини, які викликають опіки при попаданні на шкіру. Тому після збору та очистки, якою займаються спеціальні робочі, кешью прокаливают, після чого вони надходять у продаж.

Користь і лікувальні властивості кешью

Хоча на смак кешью маслянисті і ніжні, в них не так багато жиру, як може здатися на перший погляд. Більш того, його набагато менше, ніж в мигдалі, арахісі або волоському горісі. Зате корисних мікроелементів більше. Кешью містять ненасичені жирні кислоти Омега-3, вітаміни групи B, E, PP, вони надзвичайно багаті такими життєво важливими мінералами, як селен, цинк, кальцій, магній, калій, цинк та ін. Примітно, що в порівнянні з іншими горіхами, кешью набагато рідше викликають алергічну реакцію.
Кешью здавна славляться своїми антибактеріальними, антисептичними і тонізуючими властивостями.
Регулярне вживання кешью в невеликих кількостях благотворно позначиться на серцево-судинній системі , допоможе зміцнити імунітет, знизить рівень холестерину в крові. Кешью рекомендують вживати при дистрофії, анемії, а також порушеннях обмінних процесів в організмі. Їх калорійність складає 643 ккал на 100 г продукту. У різних країнах ці горіхи вживають у різних цілях. На батьківщині, в Бразилії, його вважають афродизіаком, а також п'ють відвар з кешью при захворюваннях дихальних шляхів, в Африці цей горіх використовують як допоміжний засіб при нанесенні тату, в Мексиці їм знебарвлюють веснянки і пігментні плями. Японські вчені прийшли до висновку, що в ядрах кешью присутній речовина, ефективно бореться з бактеріями, що руйнують зубну емаль. Доведена і істотна користь кешью в лікуванні та профілактиці шкірних захворювань: екземи, дерматиту, псоріазу.