Шкода і користь арахісової халви.

Халва була винайдена в Ірані в V столітті до н.е. У країнах Сходу її роблять з будь-яких продуктів: пшениці, кукурудзи, манки, моркви та ін. В Росії випускають кілька видів халви - соняшникову, горіхову, кунжутну (тахинную), арахісову, комбіновану, з додаванням ванілі або глазуровану шоколадом.

Користь арахісової халви

Горішки арахісу, що є основою рецепта арахісової халви, містять вітаміни А, B, Е, які просто необхідні дітям і дорослим для росту, для роботи серцево-судинної системи, зміцнення імунітету і поліпшення пам'яті. Горіхи приносять організму велику користь - активізують діяльність мозку, зміцнюють стінки судин і насичують організм корисними речовинами: маленький шматочок халви містить половину елементів таблиці Менделєєва.
При покупці звертайте увагу на зовнішній вигляд халви, якщо на поверхні є темний наліт, її термін придатності підійшов до кінця. Якісна халва - суха, має шарувато-волокнисту будову, що не гірчить і не в'язне на зубах.
Арахисовая халва містить фолієву кислоту, тому вона буде корисна вагітним жінкам. Ці ласощі допоможе і любителям спорту - в ньому знаходиться багато білка, майже стільки ж, скільки в м'ясі. Активно діючі білки здатні допомогти наростити м'язову масу. Буде корисно вживати арахісову халву в осіннє-зимовий час - вона допоможе впоратися з депресивним станом і підніме настрій.

Чи можна давати дітям арахісову халву

Інгредієнти для приготування арахісової халви - натуральні, тому корисні ласощі можна давати дітям старше 5 років. Малюкам краще не давати цю солодкість, так як її дрібні шматочки можуть застрягти в зубах або травмувати слизову. Маленька дитина може вдавитися халвою. Оскільки вона дуже калорійна - в 100 г міститься 502 ккал, занадто багато цих ласощів малюкові протипоказано, особливо якщо він схильний до повноти. Досить давати дитині в день 10-15 г халви і краще не кожен день. Збираючи дитину до школи, можна замість солодощів покласти йому з собою трохи халви. Завдяки цьому продукту, дитина буде активним і довгий час не зголодніє.
Не можна давати халву дітям, які мають на солодке алергічні реакції.

Шкода арахісової халви

Незважаючи на всю свою корисність, через високу калорійності ці ласощі не рекомендується людям, які стежать за своєю вагою. Арахісову халву їдять як десерт, але після ситного обіду або вечері краще від її вживання утриматися, щоб не погладшати. Найоптимальніше - з'їсти невеликий шматочок ласощів під час сніданку. Так можна зарядити організм енергією на весь день без ризику для фігури. Не бажано вживати халву людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, ці ласощі може завдати шкоди організму. Горіхи арахісу протипоказані діабетикам. В арахісі є пурини, тому цей вид халви краще не їсти людям з каменями в сечовому міхурі або нирках.