Краснуха та її клінічна картина.

Краснуха - вірусна хвороба, що характеризується червонуватою висипом по всьому тілу. Діти досить легко переносять дане епідеміологічне захворювання, в той час як у дорослих краснуха може викликати серйозні ускладнення.

Клінічна картина краснухи у дітей

Типова ознака краснухи - червоно-рожевий висип круглої або овальної форми, діаметр якої варіюється від 2 до 5 мм. Червоні цятки розташовуються дуже близько один до одного, але при цьому не зливаються і не підносяться над поверхнею шкірного покриву. Зазвичай вони починаються з'являтися на шиї і обличчі, але вже через кілька годин їх можна помітити по всьому тілу. Найбільш інтенсивні висипання на сідницях, спині і на розгинальних поверхнях кінцівок. Через 2-3 дні висип, як правило, проходить, залишаючи після себе лущення і пігментацію.
В окремих випадках за пару днів до появи висипки у дітей спостерігається нездужання, головний біль і зниження апетиту.
Характерною ознакою даної хвороби також є збільшення лімфатичних вузлів, розташованих за вухами або на потилиці. При натисканні на них хворий відчуває неприємні відчуття. Запалення лімфатичних вузлів може зберігатися у дітей до двох тижнів. А на другу добу після появи висипу на слизовій оболонці м'якого піднебіння можна помітити ще один більш рідкісний ознака краснухи - неяскраву висип. Інкубаційний період даного захворювання триває від 15 до 24 днів.

Клінічна картина краснухи у дорослих

Краснуха у дорослих протікає набагато важче. Висип по всьому тілу проявляється в один момент, причому більш рясна, ніж у дітей. Дуже часто висипання зливаються в суцільні ериматозні поля на спині або сідницях, які тримаються деколи до 5 днів. Крім цього, у хворих на краснуху з'являється ломота в м'язах, висока температура тіла, озноб і катаральний синдром з нежиттю. Досить часто виникають висипання на м'якому небі, сухий кашель, відчуття першіння в горлі, світлобоязнь і сльозотеча. Причому симптоми інтоксикації, як правило, зберігаються протягом усього періоду висипань.
У рідкісних випадках краснуха може викликати ураження суглобів і різні порушення нервової системи.

Внутрішньоутробне зараження краснухою

Особливо небезпечна краснуха для вагітних жінок. Зараження даним захворюванням в першому триместрі часто призводить до смерті плоду, викидня і практично завжди - до порушення ембріогенезу. Ось чому перенесена в перші три місяці краснуха служить підставою для аборту. Якщо зараження краснухою відбулося після першого триместру, у дитини можливі наступні аномалії: порушення у розвитку статевих органів, ураження головного мозку і вестибулярного апарату, глаукома, мікроцефалія, вада серця, різні ураження нервової системи та інші відхилення.