Як приготувати чайний гриб самим.

Чайний гриб , відомий з давніх часів як основа для приготування цілющого напою, насправді є скупченням мікроорганізмів. Це бактерії і дріжджові гриб ки, які об'єдналися в результаті симбіозу в якусь нову Медузоподібна структуру, в наукових колах отримала назву медузоміцет або Medusomyces Gisevi. Безліч корисних властивостей напою, приготованого за допомогою цієї культури, зробило його настільки популярним, що сама його походження починає обростати легендами. Але виростити чайний гриб з невеликого відшарування старого або приготувати новий можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Настій чорного листового чаю - 300 мл
  • Цукор - 1 ч.л
  • Скляна банка - 0,5 л
Інструкція
1
Приготуйте настій чорного листового чаю і остудіть до кімнатної температури.Добавьте сахар.Полученний розчин перелийте в скляну ємність і накрийте марлею, складеною в кілька шарів.
2
Поставте ємність з чаєм в будь-який зручний місце далеко від сонячних променів і вібрацій, щоб не зруйнувати появляющуюся в результаті бродіння і росту бактерій пленочку на поверхні напітка.Следіте за розвитком культури гриб а, намагаючись не турбувати її протягом місяця-півтора.
3
Доспілий крихітний гриб , ту саму Медузоподібна пленочку, промийте акуратно, намагаючись не пошкодити структуру.Ополосніте розчином яблучного уксуса.Пересадіте маленький гриб у велику ємність, з попередньо підготовленим свіжим настоєм підсолодженого чая.Накройте багатошарової марлею, забезпечуючи доступ кисню для активного бродіння.
Зверніть увагу
Чайний гриб дуже чутливий до складу настою, тому не замінюйте цукор на інші солодощі або цукрозамінники.
Корисна порада
Не забувайте періодично, не рідше 1 разу на місяць, промивати отриманий чайний гриб і пересаджувати в свіжий розчин чаю. Таким чином ви зможете отримувати цілющий напій, підтримуючи гриб правильним доглядом, тривалий час.
Чайний гриб - цей трохи дивний на вигляд організм, знайомий багатьом. Ще зовсім недавно (всього лише пару десятків років тому) використовувався дуже широко в профілактичних цілях і просто для отримання смачного домашнього напою. Ділення чайного гриб а - основний спосіб його розведення, розмноження, а часом і лікування.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, чи потрібно вам ділити свій чайний гриб саме зараз. Якщо ваш вихованець ще зовсім молодий і має невелику товщину, то малоймовірно, що ви зможете розділити його, не травмуючи. Після подібної операції чайний гриб далеко не відразу почне виконувати свої функції в повному обсязі.
2
При хорошому догляді і сприятливих умовах утримання чайний гриб досить швидко зростає. З часом ви помітите, що ваш неабияк потолстевшій вихованець починає злегка розшаровуватися по краях. Ні в якому разі не відщипувати і не ріжте гриб . Акуратно, намагаючись не травмувати, розділіть його на горизонтальні пластини в місцях розшарування. Кожен шар помістіть в окрему банку і залийте живильним розчином. Ви отримуєте одразу кілька повноцінних дорослих екземплярів чайного гриб а. Правда, терміни отримання напою в перший час кілька збільшаться. Маса кожного отриманого в результаті ділення примірника значно менше маси материнського гриб а, на перероблення поживного розчину буде йти більше часу. Втім, це не надовго.
3
Власники чайного гриб а можуть бачити деколи, що їх вихованець з незрозумілих причин опустився на дно і не спливає. Через деякий час від його поверхні відділяється тонка, прозора плівка. Це новий чайний гриб . Акуратно перенесіть її в окрему ємність. Досить скоро ця тоненька плівочка перетвориться на повноцінний чайний гриб . Такий спосіб розмноження з повною підставою можна назвати поділом, тільки відбувається воно без стороннього втручання.
4
При недбалому догляді поверхню чайного гриб а може бути травмована. Якщо ви помітили на тілі вашого вихованця коричневі плями або буру плівку, значить, він хворий і потребує термінової допомоги. Постарайтеся, якомога акуратніше відокремити верхній пошкоджений шар, оскільки (якщо пошкодження значні) надходження кисню в тіло гриб а утруднено, і він може загинути. В даному випадку поділ не має ніякого відношення до розведення та розмноження. Верхній пошкоджений шар нежиттєздатний, і його видалення має своєю метою лікування самого чайного гриб а.