Як поводитися на інтерв'ю.

Співбесіда - дуже відповідальний захід. Від того, яке враження ви справите на інтерв'юера, залежить, чи запросять вас на повторну зустріч з керівництвом або просто викинуть ваше резюме, як невідповідний.
Інструкція
1
Зовнішній вигляд - перше, на що звертає увагу інтерв'юер. Не важливо, на яку вакансію ви прийшли влаштовуватися - помічник продавця або генеральний менеджер. Одяг повинен бути строгою, охайною, однотонною. Вітається класика - білий верх, темний низ. І, звичайно ж, костюм має бути діловим. Ніяких джинсів, футболок, відкритих сарафанів. Все це ви можете носити потім, коли влаштувалася на роботу, якщо дозволятиме дрес-код. А на співбесіді ви повинні постати відповідальним діловою людиною, професіоналом, який знає собі ціну.
2
Прийшовши на співбесіду, привітайтеся з інтерв'юером. Не варто простягати руку, якщо співрозмовник не зробив це першим. Зачекайте пропозиції присісти. Якщо його не надійшло, запитаєте, де ви можете розташуватися. Покладіть сумку на коліна, а портфель поставте поруч зі стільцем. Передайте інтерв'юеру роздруковане резюме. Якщо йому знадобиться щось ще - він скаже. Тому про всяк випадок майте із собою документи - паспорт, диплом, трудову книжку, сертифікати про закінчення курсів і т.д.
3
Заздалегідь приготуйте портфоліо робіт. Візуалізація вашої роботи дає інтерв'юеру можливість переконатися в правдивості вашого резюме. Статистика показує, що кандидати, які мають велике портфоліо та рекомендаційні листи, влаштовуються на роботу в два рази швидше звичайних здобувачів.
4
Спокійно і доброзичливо відповідайте на питання співробітника відділу кадрів. Не надто перебільшуйте заслуги, але й не приховуйте їх. Якщо ви чогось не знаєте, кажіть, що стикалися з цим, але глибоко питання не вивчали. Дуже часто на співбесіді пред'являють дуже високі вимоги, а в процесі роботи з'ясовується, що половина навичок не знаходить застосування.
5
Коли співбесіду підійшло до кінця, поцікавтеся, через скільки днів можна впоратися про прийняте щодо вас рішенні. Подякуйте за інтерв'ю, повідомте, що будете чекати дзвінка, що вам сподобалося в компанії, і ви хотіли б там працювати. Якщо ви все зробите правильно, то ваше резюме обов'язково відправлять на розгляд вищому керівництву.
У спілкуванні з підлеглим і начальником немає дрібниць. Щоб залишатися на хорошому рахунку у керівництва, потрібно не тільки виконувати свої обов'язки, а й мати певну вагу в робочому колективі.
Інструкція
1
Щоб заслужити повагу роботодавця, потрібно поводитися правильно. Якісно і швидко виконувати свої обов'язки. Не перекладати відповідальність на інших, чітко відповідати за свій обсяг робіт. Не зривати поставлені терміни, не відмовлятися від паралельного ведення декількох проектів. Якщо це входить у ваші посадові обов'язки - керівник може від вас цього вимагати.
2
Спілкуйтеся з колегами дружелюбно, але не нав'язуйте. Це робочий колектив, а не весела тусовка. Занадто висока ступінь проникнення в особистий простір заважає роботі. Ви можете пошкодувати одного і не повідомити йому про промаху, а вона потім буде загрожувати великими проблемами всьому відділу. Тому дотримуйтесь деяку дистанцію з колегами, вона допоможе вам зберегти рівні робочі відносини.
3
не вплутуватися в корпоративні чвари. Часто так буває, особливо в жіночому колективі, що один керівник не може знайти спільної мови з іншим і налаштовує проти опонента весь відділ. Дистанціюється від ситуації. Ваша справа - чітко виконувати обов'язки, а не розрулювати склоки і скандали.
4
Якщо роботодавець змушує працювати понаднормово без додаткової оплати, чітко скажіть, що крім роботи у вас є домашні обов'язки. І ви можете обговорити додаткові години тільки в тому випадку, якщо вони будуть оплачені відповідно до ТК РФ. Дуже часто в такій ситуації співробітників лякають звільненням. Але зробити це без причини неможливо. А якщо ви цінний кадр, то керівник скоріше погодиться доплачувати вам за понаднормову роботу, ніж звільнити, а потім шукати відповідного фахівця.
5
Чи не підлабузнюйтеся перед керівництвом. Така поведінка показує, що ви не впевнені в собі як у фахівці. І навіть якщо ви добре виконуєте свою роботу, у начальника виникнуть сумніви в компетенції. Він буде більш ретельно стежити за вами, а працювати під пильним наглядом - найскладніше. Тому тримайтеся в спілкуванні з керівництвом впевнено, навіть в тому випадку, якщо щось не виходить. Кажете, що це тимчасові робочі труднощі, які можна легко виправити. Бачачи ваш спокій, керівник переконається в тому, що ви - саме той фахівець, який йому потрібен.