Як дихають риби.

З ссавцями, птахами і комахами, що живуть на землі, все зрозуміло - вони, як і люди, використовують для дихання повітря. Водна ж середовище разюче відрізняється від наземної. Однак у людей і риб не так вже й багато відмінностей в плані дихання, як це може здатися на перший погляд.
Вам знадобиться
  • - мікрокомпресор;
  • - помпа.
Інструкція
1
Переважна більшість організмів (за винятком деяких видів бактерій) потребує кисню. Не відрізняються в цьому плані і риби. У воді знаходиться досить багато розчиненого газу. Його то риби і поглинають. Кисень, що проковтнув разом з водою, потрапляє в зябра, звідки згодом розноситься по всьому тілу, насичуючи органи і тканини. Кисень бере участь у низці окисно-відновних реакцій, що протікають в організмі, за рахунок яких риба і отримує енергію.
2
Ступінь поглинання кисню з води надзвичайно висока - 30%. Для порівняння, людина і ссавці здатні використовувати лише чверть вдихуваного кисню.
3
Не всі риби дихають виключно зябрами. У ході еволюції у них розвивалися і додаткові органи дихання. Приміром, деякі риби здатні поглинати кисень через шкіру, а сімейство Anabantidae, до якого відносяться такі популярні серед акваріумістів види, як півники, гурамі, макроподія, ляліуси, мають зябровий лабіринт, який дозволяє їм використовувати кисень, що міститься в повітрі. Більш того, якщо така рибка протягом декількох годин не спливе на поверхню, вона загине.
4
Якщо ви утримуєте рибок в акваріумі, ви повинні подбати, щоб у ваших вихованців була достатня кількість кисню у воді. У природних водоймах вода насичується завдяки хвилям, різним підйомів і перекатах, водоспадів. У домашніх умовах поліпшити газообмін допоможе штучна аерація за допомогою мікрокомпресори і помп. І пам'ятайте, що чим вище температура води, тим гірше розчиняється в ній кисень.
Корисна порада
Деякі акваріумісти висаджують у ґрунт безліч рослин в надії, що ті будуть в результаті фотосинтезу збагачувати воду киснем. Насправді виникає зворотний ефект: рослини куди більше витрачають газу, ніж його виробляють.