Метлахська плитка - стильне оформлення для підлоги.

метласькими називають керамо-порцелянову дрібноформатного плитку, отриману шляхом високотемпературного відпалу з порцелянових мас різних кольорів. Вона отримала свою назву на честь німецького містечка Метлах, в якому ще в Середні століття було розпочато масове виробництво різноманітних керамічних виробів. Головний офіс старовинної компанії, що виробляє високоякісну кераміку, і сьогодні розташовується в Метлахе.

Переваги метласької плитки

метласькими плитка досягла піку своєї популярності в індустріальну епоху в Вікторіанської Англії. Нею прикрашали не тільки палаци і приватні апартаменти, але і фойє, і вестибюлі громадських закладів і навіть заводи. У Росії плитка відома з XIX века.Технологія виробництва метласької плитки з століттями не зазнала особливих змін. В якості основної сировини використовується особлива глина, на яку товстим шаром наносять глазур. Плитку обпалюють в печі при температурі 1200оС, в результаті чого вона виключно щільно спекается.Із всіх сучасних підлогових покриттів метлахская плитка найбільше нагадує керамограніт. Вона володіє винятковими експлуатаційними властивостями, зокрема твердість, зносостійкість, морозостійкість, кислотостойкостью і т.п. Вона ідеальна для використання як в житлових або громадських приміщеннях, так і на вулиці.
метласькими плитку дуже часто використовують реставратори при відновленні старовинних інтер'єрів.

метласькими плитка в інтер'єрі

Різноманітність форм і забарвлень надає широке поле для реалізації дизайнерської фантазії. З метласької плитки можна створювати візерункові композиції і «килими» в самих різних стилях. Вона ідеально підійде для оформлення підлоги в будь-якій кімнаті, але найчастіше її використовують у ванній і на кухні, завдяки стійкості до впливу води.
По доріжці з метласької плитки можна спокійно проїхати на автомобілі, і вона не покривається тріщинами і не розколюється при падінні на неї кухонного начиння або інших важких предметів.
Надзвичайно ефектно виглядають садові доріжки, вистелені цієї плиткою. А обравши метласькими покриття для підлоги вашої тераси, веранди, альтанки, ганку, ви вбережете їх від дощу, снігу і граду. Ще одна незаперечна перевага метласької плитки - довговічність кольору. Вона не вицвітає ніколи, оскільки перед запіканням плитку просочують барвником на всю глибину. Якщо ваш вибір припав на метлахськую плитку, зверніть увагу, що оформлюваний нею орнамент зазвичай будується циклічно. Ви можете вибрати стандартний узор в каталозі будь-якого магазину, і він буде повторюватися по всьому периметру. Якщо ви хочете придумати свій візерунок, достатньо розрахувати розташування плитки на одному квадраті (1 x 1 м, наприклад).