Як приклеювати плитку.

Ви проводите ремонт на кухні чи у ванній кімнаті? Давно планували зробити підлогу в передпокої або на балконі, але не знали, з чого почати? За допомогою нашої інструкції ви дізнаєтеся, як приклеювати плитку .
Вам знадобиться
 • - плитка
 • - плитковий клей
 • - затирка для швів
 • - зубчастий шпатель
 • - гумовий шпатель
 • - жорстка губка
 • - лінійка
 • - хрестики для плитки
 • - куточок
 • - рулетка
 • - плиткорез
 • - водяний рівень (не коротші 1 м)
 • - ємність для будівельних сумішей (наприклад, відро)
Інструкція
1
Вирівняйте і підготуйте поверхню для укладання плитки. Будь то підлогу або стіна, поверхня, на яку ви збираєтеся приклеювати плитку , повинна бути ідеально рівною. Якщо наклеювати плитку без подібної підготовки, то під плиткою залишаться порожнини. На підлозі через пустот плитка швидко трісне під навантаженням, а на стіні довго не протримається.
2
Проведіть розмітку поверхні. "Сім раз відміряй - один раз відріж", - говорить народна мудрість. Перш, ніж приступати до наклеювання плитки, необхідно розмітити стіну або підлогу, і подивитися, де плитку буде необхідно обрізати, щоб в результаті отримати гарне покриття без зайво широких або вузьких швів, без порушення геометрії приміщення або візерунка плитки . Для замірів простору і виведення прямих кутів скористайтеся куточком, рулеткою і лінійкою.
3
Обріжте плитку . Після того, як ви розмітили поверхню, обріжте, при необхідності, вашу плитку за допомогою спеціального різака для плитки, тобто плиткореза. Поверхня зрізу повинна бути рівною, без сколів, тріщин і зазубрин. Якщо такі будуть, це позначиться на якості покриття в цілому: гострі краї доставлятимуть вам дискомфорт при ходьбі, а плитка прослужить менше.
4
Приготуйте клей. Найчастіше клей продається у вигляді сухої суміші. Дотримуючись інструкції на упаковці, розведіть клей у чистій воді кімнатної температури. Додавати в воду клей слід невеликими порціями, щораз ретельно перемішуючи суміш, щоб уникнути утворення грудок.
5
Наклейте плитку . Клей наносять або відразу на плитку , або на стіну або підлогу. З міркувань зручності, ми рекомендуємо другий спосіб. Працювати з клеєм слід за допомогою зубчастого шпателя. Спочатку нанесіть склад на поверхню і рівномірно її розподіліть за допомогою гладкої сторони вашого шпателя, потім добийтеся рівного покриття за допомогою зубчастої сторони. Товщина і висота зубців клею на поверхні повинна бути одінаковой.После нанесення клею, починайте укладання плитки. Кожну плитку необхідно з силою вдавлювати в розчин, щоб досягти його рівномірного розподілу і уникнути пустот. Зверніть увагу, що клей не повинен займати більше однієї третини висоти швів. При необхідності надлишки клею видаліть. Для того, щоб покриття вийшло рівним, періодично в процесі роботи користуйтеся рівнем: це допоможе вам уникнути небажаних перепадів висоти та іншого "рельєфу" .Для того, щоб шви виходили однаковими по ширині, а покриття виглядало естетично, ми рекомендуємо скористатися хрестиками для плитки. Ці пластмасові пристосування підбираються в будівельному магазині в залежності від розмірів самої плитки: чим крупніше ваш кахель, тим ширше повинні бути шви і торці хрестиків, відповідно. Вставляйте хрестики вертикально в кожен шов між плитками. Після закінчення робіт і підсихання клею хрестики можна буде витягти. Так за допомогою простих пристосувань, маленьких хитрощів і точного дотримання технології ви зможете щоразу приклеювати плитку з чудовим результатом.
6
Обробіть шви. Після того, як клей остаточно висохне, можна приступати до затірки швів. Робиться це за допомогою спеціального складу, який необхідно так само, як і клей, розвести у воді по інструкції на упаковці. Отримана суміш по консистенції нагадуватиме шпаклівку. Її необхідно наносити за допомогою гумового шпателя в міжплиточних шви. Не біда, якщо у вас вийде не дуже акуратно, і плитка буде забруднена затіркою: надлишки ми зітремо жорсткою губкою після закінчення двадцяти хвилин після нанесення складу. Найголовніше на цьому етапі - цілком заповнити шви. Від того, наскільки якісно ви виконаєте цей, здавалося б, простий етап роботи, багато в чому залежатимуть водонепроникні властивості вашого настінного або підлогового покриття, так що поставтеся до нього з усією ответственностью.Как вже писалося раніше, надлишки затірки після її "схоплювання" спочатку зітріть губкою, а потім обробіть плитку м'якою бавовняною тканиною.
Зверніть увагу
Ніколи не намагайтеся розводити сухі будівельні суміші водою! Діяти слід строго навпаки: суміш в воду, і ніяк інакше. В іншому випадку, якщо води, наприклад, виявиться занадто мало, ви отримаєте грудкуватий куля, що нагадує тісто, з яким вже нічого зробити не зможете. Підсумки ваших праць доведеться викинути, і починати все заново. Якщо ж діяти відповідно з нашими рекомендаціями, то клей або затірку завжди буде дуже просто довести до потрібної консистенції. Оптимальна ширина міжплиточних шва становить від 2 до 6 мм в залежності від розміру плитки. Не рекомендується виходити за межі цих показників, тому що занадто вузькі шви важко буде обробити затіркою, а надто широкі можуть при висиханні розтріскатися, частково позбавивши покриття герметичності.
Корисна порада
Перш, ніж приступати до нарізки всієї плитки, візьміть одну, і як слід потренуйтеся. Ріжте її в різних напрямках на вузькі смужки, дивіться на якість і рівність зрізу і вчіться на своїх помилках. Краще пустити в расход одну плитку, і, переконавшись у своїх силах, приступати до роботи, ніж зіпсувати кілька плиток вже в процесі укладання плитки.