Водяні рушникосушки: види, особливості, правила установки.

Полотенцесушитель - це не просто пристрій для підсушування вологих рушників. Насправді, такий сантехнічний прилад є важливою деталлю кліматичної системи ванною. Адже він відповідає за підтримання правильної температури та оптимальної вологості у ванній кімнаті. Тому до його вибору та встановлення потрібно підходити дуже обдумано.
Традиційно водяній полотенцесушитель являє собою звичайний змійовики, які є практично в кожній ванній кімнаті житлового будинку. Свою назву отримав через способу його підключення, адже йде він зазвичай від центральної або індивідуальної системи гарячого водопостачання. В результаті, всередині нього тече гаряча вода, яка, власне, і нагріває труби, дозволяючи їм стає обігрівачем приміщення. Для його виготовлення зазвичай використовують нержавіючу сталь чи хромовану латунь.

Види водяних полотенцесушителей

Помилково вважати, що існує тільки один вид полотенцесушителя - той, що прикріплений до стіни на двох трубах. Насправді є кілька різних варіантів цього отпітельного приладу, кожен з яких має свої переваги і недостаткі.Одін з найпоширеніших видів рушникосушки від системи водопостачання - звичайний вітчизняний. Його безсумнівні переваги полягають у низькій вартості (близько 1000 рублів і оптимальному робочому тиску. Це, як кажуть фахівці, добре, оскільки шансів, що труби прорве, мінімум. Крім того, таки прилади, як правило, досить легкі в установці. Випускаються такі рушникосушки в двох видах - П-подібні і М-образні.
Згідно СанПіН і ГОСТам вся сантехніка повинна працювати при тиску 6 атмосфер. Однак за фактом ця цифра цілком може змінюватися залежно від району, поверху, типу будинку і станів комунікацій.
Ще один вид полотенцесушителя для ванною - це радіатор у формі драбинки. Його поперечні поперечини можуть бути як прямими, так і опуклими. В якості однієї з його різновидів виступає і поворотний М-подібний варіант. Головний плюс його в тому, що він виконаний з труб, які покриті полімером, а значить не схильні коррозіі.Но особливою популярністю в Росії користуються фінські рушникосушки. Пов'язано це з тим, що вони мають зовсім різну форму, так що можна буде вибрати будь-яку вподобану. Одна із сучасних моделей приєднується до системи водопостачання двома вертикальними трубами, які розташовуються під кутом до стіни так: одна трохи ближче, інша далі. Це допомагає удосконалити сушку рушників, так як вони знаходяться на різних рівнях і абсолютно один одному не мешают.Еще один відмінний варіант - італійський полотенцесушитель. Він в більшості випадків поворотний на 180 градусів. Однак є й мінус - обмежена маса білизни, яку можна розподілити по приладу (тільки 5 кг) .Ну і, звичайно ж, не можна не згадати про німецькі моделі полотенцесушителей. Вони можуть бути як однотонними, так і кольоровими. Крім того, над драбинкою самої батареї є додаткова планка з гачками для халатів або рушників. Іноді тут розміщують невелике дзеркало.

Особливості водяного полотенцесушителя

Водяний полотенцесушитель часто ще називають компенсує петлею. У Росії система обігріву та водопостачання відрізняється від західної. Тому до вибору полотенцесушителя потрібно підходити, володіючи певними знаннями. Так, наприклад, якщо ви візьмете прилад, який може працювати при загальному тиску в мережах більше 4 атфмосер, це напевно призведе до проблем. Пов'язано це з тим, що в Росії діє норма тільки в 4 атмосфери, і це означає, що рушникосушки, які дають більше напруги в трубах, не підійдуть категорично в уникненні різних проривів. Крім того, слід пам'ятати, що полотенцесушитель - це не просто підставка під рушники та інший одяг. Йому відводиться досить серйозна роль у технічному плані. Адже при зміні температури, яка біжить по трубах, батарея може злегка змінюватися в розмірах, збільшуючись при нагріванні і стискаючись при охолодженні. У рушникосушки це відбувається простіше через особливості його форми. А це означає, що він дає розвантаження іншим трубам і захищає їх від проривів.
Особливо важливо враховувати такий параметр при виборі іноземних полотенцесушителей, які далеко не завжди розраховані на російські реалії.

Правила установки полотенцесушителя

Згідно відгуками на будівельних форумах, з'явилося твердження, що полотенцесушитель легко можна встановити самостійно. Головне тільки чітко слідувати інструкції і не пропускати жодних деталей. Загалом схема установки полотенцесушителя виглядає наступним чином: - демонтаж старого опалювального приладу; - монтаж кранів; - установка нового полотенцесушителя; - перевірка якості установкі.Еслі все правильно виконувати, можна поміняти полотенцесушитель всього за пару часов.Для початку заберіть старий прилад. Для цього перекрийте гарячу воду в трубі, до якої приєднаний прилад. Зробити це можна, як правило, за допомогою співробітників ЖЕКу або самостійно за погодженням зі своєю компанією, що управляє. Якщо полотенцесушитель не є невід'ємною частиною труби, зніміть його, відкрутивши різьбові з'єднання. У випадку, якщо різьблення прикипіла, обріжте її болгаркою.
Не забувайте залишати ділянки труби для нарізування різьблення, інакше вона буде дуже короткою, і монтаж нового виявиться скрутній процедурою.
Далі необхідно встановити крани. На залишках труби наріжте різьбу плашкою потрібного розміру. Встановіть на неї запірну арматуру у вигляді кранів. Вони допомагають регулювати інтенсивність роботи рушникосушки, а аткже є підручним засобом ремонтника, якщо виникли якісь проблеми з приладом і його потрібно терміново відремонтувати. Якщо ви хочете встановити перемичку - бай-пас, заплануйте ці роботи саме на цьому етапе.Теперь починайте монтаж нового рушникосушки. Виберіть фітинги - прямі або кутові. Всю різьбу зміцните лляної підмоткою і ФУМ-стрічкою. Приєднаєте полотенцесушитель до труби і фітингів, затягніть кріплення. Не забудьте правильно прорахувати відстань від стіни до труб приладу. Так, якщо діаметр труби не перевищує 23 мм, то відстань має дорівнювати 35 мм. У випадку, якщо діаметр труб 40-50 мм, вiдстань не менше 50 мм.По закінчення монтажу необхідно зробити перевірку на герметичність. Для цього достатньо зробити пробний пуск. Сигналом до того, що все в порядку, буде відсутність протікання.