Мануальна терапія при остеохондрозі хребта.

Мануальна терапія - це вплив на хребет спеціальними ручними прийомами, яке дозволяє скорегувати порушення в кістковому і зв'язковому апараті, видалити спазми м'язів.

Показання та протипоказання до мануальної терапії при остеохондрозі хребта

Мануальна терапія - ефективний засіб для лікування остеохондрозу, завдяки якому у хворого може відновитися нормальне положення хребців і суглобів, покращитися робота м'язів, зв'язок і внутрішніх органів . Звичайно, мануальна терапія, як і будь-яка інша лікувальна практика, має свої показання та протівопоказанія.Прібегать до мануальної терапії потрібно в наступних випадках: - при больовому синдромі в першій стадії остеохондрозу хребта (люмбаго, дісклагія, люмблагія, цервікалігія), при розвитку функціональної рефлекторної блокаді хребетного сегмента); - при больовому синдромі у другій і третій стадії остеохондрозу, для якої характерні незначні зміщення хребців, як правило, в шийному відділі; - міжхребетні грижі в початковій стадії розвитку; - больовий синдром при поширеному остеохондрозі з урахуванням переважного сегмента ураження. Не можна проводити мануальну терапію при остеохондрозі, якщо у хворого виявлені: - злоякісні опухли; - інфекційні захворювання; - травми хребта і спинного мозку; - нестабільність хребетних сегментів; - загострення бронхіальної астми; - загострення серцевої недостатності. Протипоказана мануальна терапія відразу після оперативного втручання і після перенесених інсультів.
Курс мануальної терапії становить 15-20 процедур.

Прийоми мануальної терапії при остеохондрозі

Мануальна терапія є одним з найдавніших способів лікування остеохондрозу. За час її існування було розроблено велику кількість прийомів, застосування яких залежить від таких факторів, як вік хворого, його діагноз, статура. Сегментарний масаж - один із прийомів мануальної терапії, принципові засади якого схожі з точковим масажем. При сегментарному масажі відбувається вплив на певні зони (сегменти) хребта, які терплять найбільшу напругу. Інша техніка мануальної терапії - мобілізація. Вона складається з дій, які відновлюють пошкоджені функції суглобів. Вони можуть виконуватися за допомогою методу витягнення або пасивно.
Триває сеанс мануальної терапії близько 20 хвилин, поліпшення починаються після 3-4 процедури.
Ще один прийом мануальної терапії, який успішно бореться з остеохондрозом - це маніпуляція. Для цього способу характерним є хрусткий звук, який з'являється при виконанні лікарем форсованих дій, здатних відновити працездатність суглобів в повному обсязі.