Як вивести калій з організму.

Гиперкалиемия - це стан організму, коли кількість калію в крові перевищує 5 ммоль на літр. Гіперкаліємія куди небезпечніше нестачі калію, тому, якщо в результаті аналізу вам поставили такий діагноз, терміново вживайте заходів.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - сечогінні засоби;
  • - таблетки зі смолою;
  • - розчин кальцію, інсуліну та глюкози;
  • - діаліз.
Інструкція
1
Як правило, легка гиперкалиемия протікає непомітно для людини. Її можна виявити випадково під час здачі крові або проходження електрокардіограми. В деяких випадках хворий може відчувати порушення ритму серцебиття.
2
Гіперкаліємію складно запрацювати через звичайного захоплення продуктами, що містять в собі велику кількість калію (до таких належать мед, пшоняна каша і висівки, яблучний оцет). У здорової людини вона може виникнути в результаті прийому препаратів, що блокують виведення калію з організму. Якщо у вашій ситуації відбулося саме це, припиніть медикаментозне лікування. Намагайтеся не вживати каліесодержащіе продукти і пийте якомога більше води. Мікроелемент виведеться природним шляхом і його рівень в крові швидко прийде в норму.
3
Надлишок калію в крові може з'явитися в результаті різних захворювань нирок, наднирників, а також при різкому вивільненні великої кількості калію з клітин, наприклад, при важких травмах, що супроводжуються размозжением тканин, великих опіках. В подібних випадках виведенням зайвої кількості мікроелемента повинен займатися лікар, так як такий стан становить загрозу для життя. У відносно легких випадках пацієнтам, чиї нирки функціонують нормально, призначають сечогінні препарати, що збільшують швидкість виведення калію з організму разом з водою. Також призначають засоби, що містять смолу, яка здатна поглинати калій і виводити його разом з калом, але при цьому сама не всмоктується в шлунково-кишковий тракт.
4
Для виведення надлишків калію в важких випадках лікарі використовують діаліз. Також хворому може бути введений внутрішньовенно розчин глюкози, кальцію та інсуліну. Кальцій забезпечує серцю захист від надлишку калію, а інсулін з глюкозою переводять мікроелемент з крові в клітини органів і тканин.