Як бути хорошим другом.

«Він справжній друг!» - Так говорять про людину, на якого завжди можна покластися, який завжди прийде на допомогу. І при цьому не чекає нічого натомість, навіть слів подяки. Про таку дружбу здавна ходили легенди, її оспівували майстра художнього слова. Як треба поводитися, щоб отримати право називатися хорошим другом?
Інструкція
1
Насамперед візьміть за правило: ставитися до себе суворіше і вимогливіше, ніж до людей, яких ви вважаєте своїми друзями. Це дуже нелегко, але необхідно. Адже деякі люди до власних недоліків і помилок відносяться куди поблажливіше, ніж до чужих (про це говорить відома біблійна притча про смітинку і колода), і в результаті виникають непорозуміння, розбіжності, сварки. Вмійте прощати помилки і слабкості одного.
2
Разом з тим пам'ятайте, що будь-яка поблажливість має межу. Якщо, на вашу думку, друг вчинив негідно, або готовий зробити серйозну помилку, яка зашкодить йому, відверто скажіть про це. Адже борг справжнього друга - застерегти від небезпеки. Зрозуміло, постарайтеся при цьому не вживати надто категоричного, наказного тону.
3
Будьте готові в будь-який момент вислухати одного, надати йому посильну допомогу: радою, грошима, особистою участю. Ви самі також можете звернутися до нього за порадою чи допомогою, але намагайтеся не зловживати його дружнім ставленням до вас. Це не повинно перетворюватися на систему. Адже у вашого друга вистачає власних турбот і клопотів.
4
Вмійте зберігати секрети. Якщо один довірив вам якусь таємницю, не розголошуйте її навіть в колі найближчих людей. Не обговорюйте його проблеми, особливості характеру, не брешуть про нього навіть жартома.
5
Дуже важливо бути тактовним, не "лізти в душу». На жаль, деякі близькі друзі можуть почати вести себе занадто фамільярно, на межі безтактності, а це загрожує сварками і конфліктами. Поважайте особистий простір одного. Однак якщо ви бачите, що він явно чимось засмучений, стурбований, обов'язково поцікавтеся, в чому справа, і не можете ви допомогти.
6
Якщо з якоїсь причини ви посварилися, не звалювати всю провину на вашого друга. Об'єктивно та неупереджено оціните власну поведінку, постарайтеся зрозуміти, в чому була причина сварки. Навіть якщо вам здається, що ви ні в чому не винні, постарайтеся першим піти на примирення. Адже справжньою дружбою треба дорожити!