Вироби до Великодня своїми руками.

Великдень - відповідний привід порадувати своїх близьких цікавими подарунками. Навіть традиційні писанки та паски можна оформити по-різному. Крім них, на Пасху дарують кошички, великодні дерева, фігурки курчат та інші сувеніри. Зробити оригінальну саморобку можна практично з будь-яких підручних матеріалів.

Писанки, вони ж крашанки

Зараз найчастіше на Пасху дарують звичайні яйця, пофарбовані харчовими барвниками. Однак пасхальне яйце може бути і сувеніром, а часом стає справжнім витвором мистецтва. Досить згадати знамениті пасхальні прикраси фірми Фаберже або дерев'яні писанки народних майстрів. Зробити цікаву писанку ви можете і самі. Для цього вам знадобляться: - сире яйце; - голка; - миска; - нитки для в'язання; - гачок по товщині ниток. Сире яйце акуратно проколіть голкою з двох кінців. Обережно злийте вміст в миску. Білок і жовток можна використовувати при приготуванні тіста, для сувеніра вони вам не знадобляться. Покладіть яйце в безпечне місце, нехай воно просохне, поки ви будете його обв'язувати. В'язати почніть з гострого кінця. Зв'яжіть ланцюжок з 5-6 повітряних петель і замкніть її в кільце. Зробіть 2 петлі на підйом, потім в'яжіть по колу, рівномірно додаючи петлі. Не забувайте приміряти своє творіння до яйця - воно має вільно входити в «чохол». Підходить будь ажурна в'язка, в тому числі і частина філе сітка. Вона виконується за схемою: 1 стовпчик з накидом в стовпчик попереднього ряду, 1 повітряна петля (стовпчик пропустити). Дов'язати до самого широкого місця, почніть спускати петлі. Це теж робиться рівномірно по колу. Зменшуйте петлі, поки не залишиться 7-10. Вставте яйце, зв'яжіть петлі разом, обірвіть нитку, закріпіть її і сховайте кінчик між стовпчиками. Прикрасити таке в'язане яйце можна в'язаними же квіточками, намистинами, бісером. Якщо вам більше подобається вишивка, її необхідно виконати до того, як ви вставите яйце.
Для такої вироби найбільше підійде «ірис» або «мак» яскравих відтінків.

Курча з помпонів

Цікава великодня саморобка може вийти з помпонів. Можна, наприклад, зробити курчати. Для цього вам потрібні: - картон; - жовті вовняні нитки; - ножиці; - іголка.Чтоби зробити помпони, виріжте по 2 однакових кільця - пару маленьких і пару великих. Намотайте клубок, щоб він проходив в отвір. Коней нитки прикріпіть до кільця, зав'язавши його петлею. Обмотайте кільце, намагаючись укладати нитки максимально близько один до одного. Можна зробити кілька шарів. В кінці процесу розріжте майбутній помпон по зовнішній окружності, стягніть в центрі ниткою такого ж кольору і закріпіть міцним вузлом. Зробіть другий помпон. Зшийте кульки разом. Ніжки і дзьобик можна зробити з червоного щільного картону. Це просто трикутнички різного розміру. Для очей підійдуть великі намистини або знову ж кружечки з картону, які необхідно забарвити в чорний колір.
Щоб ніжки вийшли більш щільними, виріжте 4 однакових трикутнички і склейте їх попарно.

Великодній кошик

Писанки або іграшки виглядатимуть краще, якщо покласти їх в кошичок. Корзинка може бути із прутів, дроту, синтетичного і звичайного шпагату, картону та багатьох інших матеріалів. Незвичайну кошичок можна зробити з пластикового контейнера. Для цього вам знадобляться: - власне контейнер; - шпагат; - дріт; - голка з великим вушком; - клей ПВА; - гострий ніж; - матеріали для украшенія.Пластіковий контейнер можна купити в будь-якому продовольчому магазині - в них зазвичай упаковують салати, тістечка та інші продукти. Виберіть широкий квадратний контейнер. Якщо кришка закріплена, її краще зрізати. Прикріпіть до майбутньої кошичку ручку. Це просто вигнутий дугою шматок дроту. Клей ПВА потрібен в пластмасовій пляшці. Всуньте в голку з великим вушком шпагат або товсту нитку, що не відрізаючи її від клубка. Проткніть пляшку з клеєм з двох сторін. Простягніть шпагат крізь пляшку і почніть обмотувати їм контейнер. Починати краще зверху. Намагайтеся, щоб шнур лягав рівно, шар до шару. Таким же чином оклейте і дно, укладаючи шпагат по квадрату. Ручку теж обмотайте. Дайте кошичку висохнути, а потім прикрасьте її.