Вибір хорошої тканини для штор.

Нові штори здатні змінити інтер'єр до невпізнання. Саме тому покупка тканини - справа відповідальна. Необхідно враховувати не тільки колір і якість матеріалу, але також особливості і призначення приміщення.

Загальні міркування

Вибір тканини для штор і портьєр має свою специфіку, але не слід забувати і про деякі загальні принципи, які зазвичай враховуються при покупці матеріалу для будь-яких інших швейних виробів. Наприклад, штори з великим поперечним малюнком зорово розширять кімнату. Широкі поздовжні смуги «піднімуть» стелю. Візерунок, розташований по діагоналі, створить враження перекосу. Крім того, для маленьких приміщень драпірування з великим малюнком взагалі не підходять, оскільки кімната буде здаватися навіть менше, ніж вона є. Важливу роль відіграє вибір колірної гами. Портьєри, пофарбовані в теплі тони, створять відчуття затишку, але в той же час зорово кілька зменшать приміщення, оскільки стіна буде здаватися ближче. Штори холодних відтінків, навпаки, створять відчуття простору.

Який вибрати колір?

Колір - перше, на що зазвичай звертають увагу вхідні в приміщення. Зрозуміло, тканина для штор повинна добре поєднуватися з шпалерами, килимами, меблями. Необхідно враховувати і призначення приміщення. Темні важкі портьєри підійдуть для спальні або вітальні, але абсолютно не годяться для дитячої. Яскраві занавесочки з веселим малюнком сподобаються дітлахам, але не дуже добре виглядатимуть в залі або кабінеті. Більш-менш універсальні однотонні штори спокійних відтінків. До того ж вони здатні міняти свій зовнішній вигляд в залежності від освітлення. Якщо ви зібралися купувати саме таку тканину, зверніть увагу на те, щоб штора була трохи світліше або трохи темніше стін, інакше вона зіллється зі стінами. Може трапитися і так, що вам сподобається матеріал з великим яскравим малюнком. Зверніть увагу на те, що фон або окремі елементи візерунка повинні перегукуватися з кольором стін або меблів.
Крім усього іншого, колір штор не повинен викликати у вас і ваших близьких негативних емоцій.

Кухонні фіранки

Для кухні найбільше підходять штори з легких матеріалів. Ситець або поплін прекрасно стираються. Кухня з такими фіранками виглядатиме світлою і просторою. Відповідний матеріал, до того ж досить дешевий, можна купити практично в будь-якому магазині. Бавовняні матеріали випускають Росія, Китай, Туреччина та багато інших країн. Такі тканини підійдуть і для деяких приміщень на дачі. Бавовняні тканини не обов'язково повинні бути однотонними. Кухонні фіранки з дрібним малюнком виглядатимуть навіть краще. Підходить набивний малюнок в горошок або смужку, прекрасно виглядають і штори в квіточку.
Для кухонних фіранок підійде і льон, в тому числі незабарвлений. Останній варіант хороший для приміщень, оформлених в фольклорному стилі.

Штори для спальні

Інтер'єр спальні повинен створювати відчуття спокою і комфорту. Відповідно, тут переважніше щільні штори спокійних відтінків. Переважніше тканини з переплетенням, а й серед трикотажних матеріалів можна знайти такий, який буде цілком відповідати вашим бажанням. У спальні, як і в вітальні, прекрасно буде виглядати оксамит на бавовняної або синтетичної основі. Зверніть увагу на те, наскільки він м'який - тканина для штор повинна добре драпіруватися. Втім, підійде і щільний шовк, і цілий ряд інших тканин. Краще, якщо у вашій спальні будуть і щільні, і тонкі штори з тюлю або органзи.

Штори для дитячої

Для дитячої кімнати бажано вибирати натуральну тканину. Штори не повинні бути темними і важкими, але в той же час вони повинні створювати у дитини відчуття спокою. Переважніше нейтральні тони. Можна використовувати і тканина з малюнком.

Штори для вітальні

Для вітальні підходять абсолютно будь-які матеріали, аби вони добре поєднувалися з іншими елементами інтер'єру. Тут можуть бути важкі штори, що нагадують театральні, французькі з поперечною зборкою, фіранки з буфами і воланами. Для вітальні, оформленої в фольклорному стилі, підходять навіть штори, виконані в техніці клаптикового шиття. Словом, ви можете і самі придумати ексклюзивний варіант, який при всій своїй оригінальності коштуватиме досить дешево.

Де все це взяти?

Найкраще, звичайно, відвідати спеціалізований магазин порт'єрних тканин. У великих містах, на кшталт Москви і Санкт-Петербурга, з цим проблеми немає, таких торгових точок досить багато. Але жителю невеликого містечка зовсім не обов'язково їхати до столиці, щоб купити хорошу тканину. Хороший підходящий матеріал вам можуть запропонувати в звичайному магазині швейних товарів. Крім того, зараз дуже модно замовляти різні товари через інтернет, і портьєрні тканини в цьому сенсі зовсім не є винятком. В каталозі ви зможете знайти не тільки тканину потрібного кольору, але і дізнатися, з яких волокон вона складається. Зверніть увагу на ширину. Для порт'єрних тканин вона повинна бути не менше 130 см, але в продажу можна знайти і матеріали шириною до 2 м і навіть більше. Нарешті, має сенс подивитися, де зроблений матеріал. Визнаний лідер на європейському ринку порт'єрних тканин - Італія. Але це зовсім не означає, що якісним може бути виключно італійський матеріал. Прекрасні тканини для оформлення інтер'єру випускають Туреччина, Китай, Росія і цілий ряд інших країн.