Ремонт ванної кімнати "під ключ".

Ремонт ванної кімнати - заняття дуже відповідальне. І при цьому досить складне. Своїми силами тут часто не впоратися, оскільки багато зміни стосуються сантехнічних робіт. А виконати їх якісно і надійно можуть тільки професіонали. Тому саме ремонт ванної кімнати зазвичай замовляється «під ключ».
Варіантів ремонту, як і варіантів вартості за роботи дуже і дуже багато. І важливо знайти робітників так, щоб і не переплатити, і в той же час отримати якісні оздоблювальні роботи. А для цього існує ціла схема, як потрібно діяти, збираючись ремонтувати ванну.

Види ремонтів ванній під ключ

Фахівці стверджують, що є кілька варіантів ремонту у ванній кімнаті. Вибрати можна будь-який, який вас повністю влаштує - і по грошах, і по техніці виконання. Традиційно виділяють три види ремонту: - економ; - стандарт; - евро.В першому випадку вартість буде максимально бюджетної. Включає в себе економ-ремонт демонтаж та монтаж сантехніки - від ванної до унітазу, а також труб і плитки. В ідеалі оформляється по-новому весь сантехнічний шафа. Також при економ-ремонті міняється полотенцесушитель, розетки і світильник. Природно, що в фіналі проводяться оздоблювальні роботи - фарбування, викладання кахлю і т.д.Стандартний ремонт передбачає більш розширений список робіт. Крім уже перерахованих, бригада ремонтників повинна замінити двері, виконати роботи по підключенню пральної машини, за бажанням клієнта встановити душову кабіну. Природно, що ціна на такий ремонт буде на порядок вище, ніж у випадку з економічним варіантом.Ремонт євро - це максимально комфортний варіант, що передбачає додаткову установку витяжки, водонагрівача, установку теплої підлоги, проведення додаткових розеток і т.д.
Слід враховувати, що все перераховане входить у вартість тільки робіт . Ще окремо необхідно закладати в кошторис і матеріали, і прилади.

Порядок проведення робіт

Для початку будівельна бригада повинна зробити демонтаж всього старого і зіпсувалося обладнання, наприклад, труб і залишити тільки стіни. Самі стіни також піддаються обробці - знімається кахель, видаляється фарба або шпалери (якщо такі використовувалися при попередньому ремонті). Також повинна бути знята вся фурнітура - полички, гачки, вішалки та т.д.После стіни обробляються спеціальним септиком, що захищає стіни від цвілі і появи грибка. Всі нерівності на стінах, підлозі та стелі вирівнюються за допомогою сухих будівельних сумішей або цементу (все залежатиме від кількості та якості ушкоджень, утворених при демонтажі). Що стосується роботи над підлогою, в більшості випадків використовується наливний або стяжка.
Якщо є можливість, бажано закласти в кошторис ремонту ванної кімнати та додаткову гідроізоляцію. Це допоможе зробити ремонт більш довговічним і якісним.
Залишається поміняти труби. Бажано зробити це одночасно і у ванній, і в сантехнічному шкафу.Следующій крок - заміна проводки і протягування додаткових проводів. Це допоможе зробити ванну більш комфортною для використання. Адже в сучасній ванній кімнаті знаходиться досить велика кількість побутової техніки, використовувати яку потрібно саме тут - це і пральна машина, і фен для волосся, і різні прилади для укладки волосся. Тому додаткова розетка НЕ помешает.После закінчення підготовчих робіт бригада приступає до обробки. Це і укладання плитки на підлогу і стіни або фарбування. Також в цей момент відбувається і побілка потолка.Теперь можна переходити до монтажу нової сантехніки. Вона відмінно встане в оновленій ванній і під'єднається до нових разводкам.Заключітельним етапом стає заміна вхідних дверей. Залишається тільки підкоригувати недоліки, і все - ванна готова!

Як заощадити на ремонті ванної під ключ

Розцінки на ремонт ванної кімнати можуть здатися замовнику завищеними. Однак якщо уявити собі обсяг робіт і складність виконання більшості з них, можна відзначити, що вартість виявляється досить адекватной.Еслі ж ви все ж мають намір заощадити і зробити ремонт недорогим, то при оформленні заявки вкажіть, що матеріал ви будете використовувати свій (який зможете купити на ринку дешевше) і демонтаж сантехніки, а також очистку стін виконайте самостійно. Природно, це буде досить складно і краще покликати кого-небудь на допомогу, але в цілому цілком реально.

Що слід враховувати, замовляючи ремонт ванної під ключ

Обов'язково при наймі бригади укладіть з ними офіційний договір на надання послуг. Це допоможе вам уникнути спірних ситуацій і захистить як ваші права, так і права робітників. В даному договорі обов'язково повинні бути вказані терміни проведення ремонту, обов'язки бригади, неустойку за зрив термінів, правила розрахунку з робітниками (аванси, передоплату тощо) та багато іншого. Договір цей повинен бути в 2 примірниках, один з яких знаходиться у робітників, інший у вас.Также при складанні кошторису на ремонт не розраховуйте все впритул. Закладіть 15%, а краще 30% від бюджету на додаткові непередбачені витрати. Так, наприклад, може не вистачити плитки, оздоблювальних матеріалів або сантехнічних труб-з'єднань. Їх, природно, доведеться докуповувати і бажано, щоб у вас були на це додаткові кошти.