Як вибрати саджанці яблуні.

В світі існує величезна кількість сортів яблунь. За різними оцінками фахівців їх від 25 до 35 тисяч. Звичайно, дуже складно вибрати підходящий саджанець з такої кількості сортів. Однак, цілком можливо виростити яблуню практично в будь-якому районі нашої країни і отримати від неї відмінний урожай, якщо дотримуватися порад досвідчених садівників.
Інструкція
1
У нашій країні селекціонери вивели безліч районованих сортів. Існують спеціальні каталоги плодових культур з урахуванням кліматичної зони. Оскільки зими в нашій країні дуже суворі, слід вибрати найбільш зимостійкі сорти. Щоб не помилитися з вибором, потрібно придбати саджанець з розплідника вашого регіону.
2
Наступне, що потрібно врахувати - терміни плодоношення. Всі сорти яблунь діляться на раннелетние, літні, осінні і зимові. На ділянці можна висадити кілька саджанців і отримувати урожай з червня по жовтень.
3
Важливим фактором при виборі сорту є розмір яблуні. Якщо у вас ділянку великий, то проблем з вибором не виникне, але здебільшого садові ділянки в нашій країні всього лише 6 соток, тому для вирощування на невеликій території підійдуть карликові і напівкарликові сорти.
4
Отже, з сортом яблуні визначилися, тепер можна відправлятися за його покупкою. Саджанці можна придбати на ринку, в спеціалізованому судовому магазині або центрі, безпосередньо в розпліднику або в інтернет-магазині. Будьте уважні, якщо ви вирішите замовляти саджанці через інтернет-магазин. Оскільки саджанці - товар живий, вони можуть не витримати пересилання поштою, неправильного зберігання і так далі. Але у цього способу є і свої переваги. Вам не потрібно витрачати зайвий час на ходіння по магазинах або ринку. Крім того, часто тут набагато більший вибір сортів.
5
Після отримання саджанців уважно їх огляньте. Збережені листя обірвемо, оскільки вони прискорюють підсихання рослин. Кореневу систему помістіть у вологу тканину і оберніть саджанці плівкою. Залиште їх на день або два, а потім висаджуйте.
6
Якщо все таки саджанці виявилися підсушеними, на це вказує зморщена нееластична кора. Поставте їх на два дні в воду, так щоб вона повністю покрила стовбур і гілки.
7
При покупці саджанця в магазині чи на ринку зверніть увагу на кількість гілочок на кроні. Їх має бути 4 або 5. Щеплення має розташовуватися на відстані 7-8 см від кореня. У саджанця повинна бути здорова кора і коріння.
8
Якщо у вас немає можливості відразу ж висадити придбаний саджанець яблуні на постійне місце, прикопайте його. Посадковий матеріал огляньте, видаліть всі пошкоджені місця і прикопайте його в затіненому місці, обережно засипавши коріння грунтом. Потім злегка її ущільните і полийте. У такому вигляді саджанець можна залишити і до весни.