Сифон для раковини: види, установка.

Сантехнічний сифон є трубу з коліном, в яку зливається вода з раковини або ванни. Це пристрій завдяки шару води в коліні виконує важливу сантехнічну функцію - перешкоджає проникненню в квартиру каналізаційних запахів.

Види сифонів для раковини

Основною вимогою до матеріалу сифона є термічна і хімічна стійкість. Як правило, сифони для раковин виготовляють із пластику, нікелю, міді, чавуну, латуні і різних сплавів. Зараз рідко використовують мідні та чавунні сантехнічні пристрої. Найбільш популярними вважаються сифони з пластика і сплаву латуні і бронзи, який покривають хромом.
Сифони зі сплаву латуні і бронзи не іржавіють, але при тривалому використанні їх внутрішня поверхня починає окислюватися і стає нерівною. Пластикові сифони залишаються практично незмінними протягом усього терміну служби.
Розрізняють гофровані, трубні і пляшкові сифони для раковини. Гофрована труба утворює коліно у вигині, закріпленому пластиковою стрічкою. Цей тип сифона найбільш простий для монтажу. Гнучкість каркаса дозволяє встановлювати його практично в будь-якому місці. На жаль, складки гофрованого ділянки швидко забиваються брудом, що веде до виникнення засора.Трубние сифони відрізняються невеликим розміром. Їх зазвичай виготовляють у формі літери S або U. Трубу оснащують люком для зливу води і чищення коліна. Пляшковий сифон володіє жорсткою конструкцією, характерною рисою якої є відкручується колба. Прочистити злив раковини з пляшковим сифоном дуже просто. Для цього достатньо відкрутити колбу, вилити з неї воду і промити її від скопилася бруду.

Установка сифона для раковини

Ще до покупки сифона виміряйте місце під раковиною, щоб не прогадати з розміром.
Як правило, сифони продаються в розібраному вигляді. Уважно вивчіть додається інструкцію і переконайтеся в наявності всіх необхідних деталей. Перевірте стикувальні поверхні. Якщо на пластику або металі є гострі задирки їх необхідно усунути гострим ножем або наждачним папером, щоб вони не пошкодили уплотнітель.Начніте установку сифона з нижньої пробки, що розміщується на вході в каналізаційну трубу. Потім дотримуйтесь вказівок по збірці в інструкції вашого зливного пристрою. Особливу увагу приділіть ізоляції з'єднань. Тонкі кільцеві прокладки промазуйте герметиком, захоплюючи нижню частину різьблення. З'єднання закручуйте щільно, але не прикладайте надмірних зусиль, щоб не зірвати різьбу. Після закінчення складання пустіть воду в раковині і уважно огляньте сифон на предмет можливих протікань.