Хондроксид: інструкція по застосуванню.

Існує кілька лікарських форм препарату під назвою «Хондроксид». Це таблетки, гель, мазь для зовнішнього застосування, які об'єднує основна діюча речовина - хондроитина сульфат, а також крем, в основі якого лежить глюкозаміну сульфат. Однак безпосередньо «Хондроксид» називаються тільки таблетки.

Механізм дії препарату

Незалежно від форми випуску, кожна таблетка препарату «Хондроксид» містить 250 мг активного речовини - хондроитина сульфату, яке відноситься до групи коректорів метаболізму хрящової і кісткової тканини. Ця речовина бере участь в побудові тканин хряща і кістки, перешкоджає їх дегенеративних змін, сприяє виробленню суглобової (синовіальної) рідини, нормалізує процеси обміну речовин в тканинах суглобів і сприяє їх регенерації. Крім того, хондроїтин має знеболюючу дію і знижує вираженість запальних процесів у суглобах, збільшуючи, тим самим, їх рухливість. Також препарат знижує потребу в прийомі нестероїдних протизапальних засобів.
До таких препаратів в даному випадку відносяться ортофен, диклофенак, індометацин і т.п.
Незважаючи на те , що хондроїтин накопичується переважно в тканинах суглобів, біодоступність його становить всього 13% (решта виводиться з організму нирками), а максимальна концентрація досягається лише через 48 годин після прийому. Тому для досягнення терапевтичного ефекту препарат зазвичай призначається тривалими курсами - від 6 місяців. Після відміни препарату ефект також зберігається тривалий час, і найчастіше необхідність у повторному застосуванні відсутня. Однак за індивідуальними показаннями можливе повторення курсу прийому препарату.

Показання, протипоказання, спосіб застосування

Найчастіше таблетки «Хондроксид» призначаються при захворюваннях, пов'язаних з дегенеративними і дистрофічними змінами в суглобах і хребті, таких як остеохондроз, артроз, остеопороз і т.п., але в деяких випадках застосовуються при переломах і після хірургічного втручання в кісткову або хрящову тканину для прискорення її загоєння.
Не слід ставити діагноз самостійно - в будь-якому випадку проконсультуйтеся з лікарем.
Згідно інструкції, застосування« ХОНДРОКСИД »протипоказано при вагітності, грудному вигодовуванні, а також при будь-якого роду кровотечах, т.к. препарат знижує згортання крові.Начальний курс зазвичай становить 500 мг (2 таблетки) двічі на день, які слід запивати невеликою кількістю води. Середня тривалість курсу становить 6 місяців. Однак дозування, схема і тривалість прийому завжди визначаються лікарем індивідуально в залежності від виду захворювання, локалізації ураження та його тяжесті.Побочние ефекти від препарату виникають досить рідко, але при передозуванні можуть виникнути алергічні, а у важких випадках і геморагічні реакції або нудота, блювота і т.п.