Як втачать блискавку.

Застібка-блискавка вже відзначила свій столітній ювілей. У 1913 році Гідеон Сундбек, американський інженер, запотентовал винахід і розробив технологію виробництва. Однак впровадити блискавку в масове виробництво вдалося лише тільки через 10 років. Як застібки використовують кілька видів блискавки. Кожен має свої особливості притачивания.
Вам знадобиться
  • - застібка-блискавка;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машинка;
  • - спеціальна лапка для притачивания потайною блискавки.
Інструкція
1
Щоб застібка була непомітна, використовуйте потаємну блискавку. Відкрийте її, спіраль притисніть нігтем великого пальця. Накладіть тасьму зовнішньою стороною на лицьову сторону речі вздовж одного краю розрізу під застібку. Приколіть її до тканини шпильками. Встановіть лапку швейної (краще всього використовувати спеціальну для притачивания потайних блискавок) машинки так, щоб спіраль була праворуч від голки під виїмкою лапки. Прітачать блискавку у напрямку від верхнього краю до нижнього до позначки. Булавки приберіть.
2
Блискавку закрийте. Другу тасьму потайною блискавки накладіть зовнішньою стороною на лицьову сторону виробу вздовж другого краю розрізу і приколіть шпилькою верхній край. Застібку відкрийте. Спіраль притисніть нігтем великого пальця, встановіть лапку, як описано в попередньому кроці, і настрочити тасьму від верхнього краю до позначки. Блискавку закрийте знову.
3
Стачайте зрізи нижче мітки застібки. Для цього нижній край блискавки відверніть і стачайте припуски, почавши максимально близько до шву приточування застібки. Якщо довжина блискавки занадто велика, зріжте зайву частину і окантуйте зріз клаптиком тканини.
4
Звичайну блискавку притачивают двома способами, щоб зубчики були приховані або, навпаки, видно. Щоб втачать блискавку першим способом, заутюжьте припуски на шов розрізу на виворітну сторону.
5
Приметайте застібку-блискавку під лівий край розрізу, розташувавши зубчики впритул до згину. Застібку закрийте, сумістите лінії згину і приметайте другу тасьму до правого боку розрізу.
6
Пристрочите на швейній машинці на відстані 0,7-1 см від зрізу до мітки з лівого боку, потім прострочіть в нижній частині розрізу і з його правого боку на такій же відстані від згину, як і з лівого боку. Намітку видаліть. Шов приточування блискавки ретельно отутюжьте з лицьового боку.
7
Якщо ви хочете, щоб зубчики блискавки було видно, розташуйте тасьму таким чином, щоб згин був безпосередньо за зубчиками. Застібку вшитої, як описано в попередньому кроці, але відстань строчки повинно бути 1-2 мм від розрізу.