Як забити трубу в землю.

При облаштуванні дачної ділянки багато хто прагне встановити біля будинку водонапірну колонку. Для цього зазвичай буває необхідно забити в грунт металеву трубу. Професійне буріння свердловини може обійтися досить дорого. Якщо ви хочете заощадити на бурінні, спробуйте забити трубу в землю самостійно, користуючись підручними інструментами.
Вам знадобиться
  • - металева труба;
  • - з'єднувальні втулки;
  • - металевий наконечник у вигляді конуса;
  • - металева сітка;
  • - сталеві прутки;
  • - важкий молоток або кувалда;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Оцініть властивості ґрунту в тому місці, де передбачається встановити водонапірну колонку. Впровадити трубу в землю за допомогою простих засобів вийде тільки в тому випадку, якщо грунт на ділянці досить м'який і податливий. Тверда і кам'янистий ґрунт може зажадати використання професійного обладнання для буріння свердловин.
2
Підберіть підходящу трубу. Її діаметр повинен становити приблизно 50-75 мм. Довжина забиваної труби може доходити до півтора-двох метрів. Якщо водоносний шар розташований досить глибоко, вам може знадобитися кілька відрізків труби з наведеними вище параметрами. На кінцях труб наріжте різьбу для з'єднувальних втулок, за допомогою яких конструкцію можна буде об'єднати в одне ціле. Знадобиться також кілька сталевих прутків діаметром близько 30 мм і довжиною до двох з половиною метрів. При необхідності прутки нарощують, з'єднуючи зварюванням.
3
Підберіть також сталевий конус, діаметр якого відповідає розміру труби. Приварите конус до нижньої частини труби, в якій заздалегідь необхідно проробити поздовжні щілини. Зазначені прорізи оберніть дрібною металевою сіткою, яка стане виконувати функцію фільтра.
4
обладнати конусом трубу почніть забивати в землю в обраному місці, використовуючи сталевий прут. Прут опускають всередину порожнистої труби до упору, а потім різко піднімають і опускають. Удари прута передаються на конус, який поступово поглиблюється в грунт, тягнучи за собою всю трубу.
5
Якщо рух труби в грунті стає утрудненим, нанесіть по її верхньому зрізу кілька ударів важким молотком або кувалдою. Це допоможе подолати опір, який найчастіше пов'язано з попаданням під конус твердих частинок грунту або дрібних каменів.
6
Коли ви заб'єте трубу на потрібну глибину, переконайтеся, що досягнутий водоносний шар. Для цього потрібно просто залити в трубу відро води. Якщо водоносний шар досягнутий, вода піде вглиб. Якщо ж вона тримається в трубі, необхідно продовжити забивання труби, довівши її до потрібної глибини.