Як захистити урожай.

Доводиться багато трудиться, щоб отримати хороший урожай. Полив, прополка і підгодівля - далеко не весь перелік необхідних процедур, які гарантують позитивний результат. Необхідно також заздалегідь продумати як можна захистити урожай від птахів, шкідників і хвороб.
Вам знадобиться
  • - хімічні засоби;
  • - чистотіл;
  • - нашатирний спирт;
  • - компакт-диски, дзеркальні кулі;
  • - хвощ польовий;
  • - господарське мило;
  • - рукавички.
Інструкція
1
При появі колорадського жука на городі найчастіше страждає бадилля баклажанів, томатів, картоплі. Після зимового періоду шкідники поступово виходять із землі. Відбуватиметься це може в різний час. Саме тому процедури по знищенню колорадського жука необхідно періодично проводити протягом усього сезону. В даний час на прилавках спеціалізованих магазинів присутня велика різноманітність препаратів, призначених для боротьби з даним видом вредітелей.Еслі застосовувати хімічні засоби, після цього слід регулярно збирати личинок, комах та їх кладки вручну. Зібрані шкідники знищуються. Для відлякування колорадських жуків фахівці рекомендують посадити в міжряддях бобові рослини або календулу.
2
Для позбавлення попелиці на городі найчастіше використовують хімічні засоби. Застосовують їх до утворення плодів і зав'язі. Також необхідно врахувати, що для повного позбавлення даної проблеми слід знищити всі сміттєві рослини, які присутні на вашому городі. Саме вони основні рознощики попелиці. У народі для боротьби з попелиць на городі використовують настій чистотілу. Для його приготування досить подрібнити 200 г сухих пагонів і листя. Після цього отриману суміш заливають 10 л гарячої води. Настоюється чистотіл протягом 2-3 діб. Після цього в готову суміш додається 40-50 г господарського мила. Обприскувати уражену урожай слід 1-2 рази на тиждень. Розчин нашатирного спирту також допоможе позбутися від попелиці. Для його приготування 2 столові ложки спирту розбавляються в 10 л води. При обробці рослин листя обприскуються знизу.
3
Щоб захистити врожай від птахів, найбільш дієвий спосіб - установка лякала. Також можна по периметру городу розвісити відблиски предмети (старі компакт-диски, дзеркальні кулі).
4
Проти таких хвороб як фузаріоз, пероноспороз, моніліоз, борошниста роса допомагає відвар хвоща польового. На 1-2 кг свіжих рослин достатньо 10 л води. Наполягати відвар необхідно протягом 1-2 годин.
5
Позбавити урожай від фітофтори допоможе настій кропиви дводомної. Верхні пагони і молоді рослини щільно укладаються у відро. Після цього слід додати 3-5 літрів гарячої води. Через добу настій готовий.
6
Для захисту врожаю від павутинного кліща можна використовувати господарське мило. Для цього слід приготувати спеціальний розчин. 1 шматок мило протріть на крупній тертці. Дану суміш залийте 10 л гарячої води і ретельно перемішайте. Обробляйте уражені рослини мильним розчином, використовуючи м'яку губку.
Корисна порада
При обробці рослин від шкідників обов'язково використовуйте гумові рукавички. Таким чином ви захистите свої руки від негативного впливу хімічних засобів.