Як в'язати амигуруми.

Милі іграшки амигуруми з'явилися в Японії, назва буквально перекладається з японської як «в'язане, загорнуте». Ці маленькі іграшкові істоти, зв'язані гачком, дуже м'які, теплі і симпатичні, завоювали серця рукодільниць і в нашій країні.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - гобеленова голка;
  • - волосінь, дріт або вощена нитка;
  • - наповнювач.
Інструкція
1
Для в'язання амигуруми підійде будь пряжа: бавовняна, наприклад, «Ірис», акрилова, ангора. Єдина умова - вона не повинна бути товстою. Якщо ви хочете зробити м'яку пухнасту іграшку, в'яжіть з мохеру, ангори або змішаної пряжі. Для створення фактурних мініатюр найкраще підійде бавовняні кручені нитки. Також в справу підуть різноманітні залишки пряжі, які знайдуться в запасі у багатьох рукодільниць.
2
Для в'язання знадобиться гачок, його величина повинна бути на один розмір менше рекомендованого виробником (зазвичай його вказують на етикетці до пряжі). Це потрібно для того, щоб полотно було досить щільним.
3
Почніть в'язання з голови. Зробіть повітряну петлю або так зване «кільце амигуруми», потім пров'яжіть перший ряд шістьма стовпчиками без накиду. Далі все в'язання виконуйте стовпчиками по спіралі.
4
Якщо ви не впевнені у своїх навичках, використовуйте щось кругле, наприклад, тенісний м'ячик, як шаблон. Прикладіть його до в'язання і обв'яжіть до середини. Потім вийміть його і продовжите в'язання в зворотному порядку. Далі в'яжіть тулуб, який має бути меншим голови, лапи і інші необхідні деталі за схемою.
5
Набейте всі частини наповнювачем. Це може бути синтепон, холлофайбер, синтепух або силікон. Причому голову слід набивати не надто туго, а тіло, навпаки, якомога щільніше. Це робиться для того, щоб іграшка була стійкіше, оскільки голова і так непропорційно велика. Для стійкості лапи можна набити кульками, намистинами або іншими невеликими пластиковими деталями.
6
З'єднайте всі частини. Пришийте голову до тулуба тієї ж ниткою, якої в'язали іграшку. Потім лапи, вуха і інші деталі.
7
Мордочку іграшки вишийте гобеленової голкою з тупим кінчиком, щоб вона не могла пошкодити в'язане полотно. Носик і оченята з віями можна придбати готові в магазинах для рукоділля та приклеїти їх на мордочку. Вуса робіть з волосіні, дроту або вощеного нитки.
Корисна порада
Відмітна особливість амигуруми - велика щодо тіла голова. Враховуйте це при складанні своєї власної схеми.