Інфрачервоне опалення: плюси і мінуси.

Останнім часом все частіше можна чути про інфрачервоні системах обігріву та їхні переваги перед звичайними. Сьогодні виробники пропонують теплі підлоги та обігрівачі, які випромінюють інфрачервоне світло, аналогічний сонячному теплу. Але, перш ніж сліпо слідувати рекламним закликам, непогано було б розібратися в цьому питанні.

Принцип дії інфрачервоних систем опалення

На будівельному ринку ви можете придбати для інфрачервоного опалення свого будинку як надтонкі теплі підлоги у вигляді матів, так і підлогові, настінні і стельові обігрівачі. Джерелом випромінювання у них є карбоно-графітові напівпровідники, які, при подачі на них електричної напруги, починають нагріватися і виділяти випромінювання в довгохвильовому тепловому діапазоні, подібному тому, яке виділяють промені сонячного спектра.Достоінством довгохвильового інфрачервоного випромінювання є те, що воно не нагріває прозорі предмети і повітря, а впливає безпосередньо на поверхні меблів, підлоги і стін кімнати, тіло людини. Коефіцієнт корисної дії від перетворення електричної енергії в теплову в цьому випадку становить близько 80%, в той час, як для звичайних нагрівачів він може складати до 50% і менше, адже перш, ніж нагріти предмети, вони спочатку нагрівають повітря в комнате.Інфракрасное випромінювання вважається найбільш комфортним - воно не супроводжується рухом нагріваються і охолоджуються повітряних мас, а, отже, рухом найдрібніших частинок пилу, так шкідливих і небезпечних для алергіків. Крім того, промені прогрівають поверхню шкіри, прискорюючи кровообіг, усуваючи біль у суглобах і допомагаючи при застудах. Це властивість інфрачервоного випромінювання навіть використовується в спеціальних саунах. Проте варто розглядати теплі підлоги і обігрівачі окремо.

Інфрачервоні теплі підлоги

Всі перераховані вище гідності скоріше можна приписати тільки інфрачервоних обігрівачів, адже інфрачервоний тепла підлога укладають під підлогове покриття, виходить, що воно нагріває безпосередньо лише клей і верхній шар покриття. В цьому випадку тепло, яке надходить від такого статі нічим не відрізняється від того тепла, яке генерують інші види і типи теплих підлог, що мають другий принцип дії. Витрата електроенергії у всіх цих систем обігріву також буде приблизно однаковим. Найекономічнішими статями як раніше залишаються водяні, що працюють від газової колонки. Втім, це не заважає інфрачервоному теплій підлозі мати інші переваги.
Щоб використовувати теплі підлоги більш економічно, необхідно встановити автоматичний терморегулятор, який допоможе витрачати електроенергію більш раціонально.
Плівковий інфрачервоний підлогу має відносно невисоку вартість. Його монтаж і установка досить прості, тому з ними впорається кожен більш-менш підготовлена людина. Його надтонкі мати можна встановлювати під будь-яким кутом, що дозволяє обігрівати похилі поверхні і навіть стіни. Крім того, вони універсальні і їх можна укладати під будь-які покриття покриття: ковролін, лінолеум, паркет, ламінат і керамічну плитку. Інфрачервоний підлогу можна змонтувати в будь-яких місцях, де потрібна локальний підігрів - під дзеркалом у ванній кімнаті або під підстилкою, на якій спить домашній улюбленець. До безперечних достоїнств можна віднести і те, що цей вид теплих підлог не боїться механічних пошкоджень, і при виході з ладу будь-якого графітового елемента навантаження розподіляється на інші, таким чином ефективність нагріву залишається прежней.К мінусів такої підлоги можна віднести те, що його не можна монтувати під низькими меблями - ліжками, кріслами, оскільки існує небезпека перегріву.

Інфрачервоні обігрівачі

Ці обігрівачі поки що не часто можна зустріти в будинках росіян, але, судячи по форумах і відгуками в інтернеті, досвід їх експлуатації позитивний і вони з успіхом можуть замінити і масляні, і конвекторні системи опалення.
При виборі інфрачервоного обігрівача врахуйте, що за потужністю він повинен відповідати площі опалювального приміщення. Для кімнати 30 кв.м буде потрібно обігрівач потужністю 2,5 КВт.
Промисловість випускає стельові, підлогові і настінні обігрівачі. Є варіанти, коли один і той же обігрівач може стояти на підлозі або кріпитися на стіну. Ви завжди зможете вибрати оптимальний, відповідний для ваших приміщень спосіб установки і кріплення. Але, наприклад, стельові обігрівачі не рекомендують встановлювати, якщо покриття стель - поліхлорвінілові панелі або плити з інших синтетичних матеріалів. Є небезпека, що при нагріванні вони почнуть виділяти шкідливі речовини. Крім того, стельовий обігрівач не завжди може вписатися в інтер'єр кімнати, особливо, коли він виконаний в класичному стіле.В іншому ж такі обігрівачі дійсно хороші. Їх випромінювачі не сушать повітря і в приміщенні, де працює такий обігрівач, немає специфічного запаху пилу. У відсутності людей його можна повністю вимикати, адже він прогріває кімнату моментально, немає потреби тримати його попередньо включеним. Він більш економічний у роботі, безшумний. Особливо ефективно працюють такі нагрівачі, встановлені в місцях, де багато кахлю і керамічної плитки - добре встановити такий на кухні чи у ванній кімнаті.