Монтаж натяжних стель: поради та застереження.

Останнім часом в інтер'єрах все частіше використовуються натяжні стелі. Їх основна перевага полягає в простоті монтажу і легкості догляду за поверхнею. Міцність плівки, яка становить основу натяжної стелі, робить її придатною навіть для обробки ванної кімнати. Як і будь-яка технологія, установка натяжних стель має свої хитрощі і тонкощі, про які слід знати потенційному споживачеві.

Переваги натяжних стель

Натягнуте полотно відмінно приховує всі шорсткості і інші дефекти стандартного стелі. При цьому монтаж натяжних стель проводиться досить швидко, а після нього не залишається будівельного сміття. Якщо ви не бажаєте перетворювати ремонт в затяжне справу, сміливо вибирайте саме натяжні стелі для обробки свого будинку. Вам не знадобиться спеціально готувати кімнату або встеляти підлогу газетамі.Ізготовітелі натяжних стель дають зазвичай не менше 10 років гарантії на свій виріб. Виробник гарантує, що за цей час фактура, з'єднувальні шви і колір покриття залишаться незмінними. Оскільки натяжна стеля непроникний для води, його нерідко використовують для обробки басейнів, ванних кімнат, кухонь та інших приміщень з підвищеною влажностью.Монтаж натяжних стель може проводитися в приміщеннях, які мають не тільки стандартну конфігурацію. Якщо ви бажаєте додати будинку своєрідність, спробуйте замовити стелі, розташовані на двох або трьох рівнях, а також конструкції, виконані з нахилом. Технології монтажу дають можливість виконати різкі або плавні переходи між різними площинами.
Оригінально виглядають натяжні стелі з використанням різного забарвлення і текстури полотен.
Що стосується освітлення, то найкраще використовувати з натяжними конструкціями точкові світильники. При бажанні в полотно можуть вбудовуватися також додаткові вентиляційні решітки або спеціальні пробки, через які можна акуратно спустити воду в разі аварії водопроводу на верхніх поверхах будинку.

Технологія установки натяжних стель

Процес монтажу натяжних стель не займає багато часу і порівняно простий. До початку установки натяжна конструкції фахівці роблять виміри приміщення. Потім по зазначених розмірах в компанії, що виробляє такі стелі, виготовляють всі частини майбутнього потолка.Непосредственная установка стелі починається з закріплення по периметру приміщення багета. Після цього кімнату добре розігрівають з використанням потужної теплової гармати (приблизно до 60оС), щоб створити оптимальні умови для натягу конструкції з полівінілхлориду. Полотно кріплять по периметру приміщення в багет, який іноді доповнюють рейковим профілем.
Поступово покриття остигає і натягується, в результаті чого виходить гладка і майже ідеально рівна поверхня.
Щоб приховати недоліки і дефекти стандартного стелі, натяжну конструкцію монтують нижче основної поверхні на кілька сантиметрів. В деяких випадках, наприклад, коли потрібно зберегти на увазі ліпні елементи, багет встановлюють всього в півтора сантиметрах від основного потолка.Довольно часто при установці натяжних стель застосовується російська, швейцарська або бельгійська техніка монтажу. Вибір конкретної технології визначається розмірами приміщення і індивідуальними вимогами замовника до зовнішнього вигляду натяжна конструкції.

Особливості монтажу натяжних стель

Установку натяжних стель краще вести удвох з напарником. Важливий етап монтажу - кріплення багета по периметру приміщення. При цьому спочатку потрібно виявити найнижчий кут кімнати, щоб прийняти його за основу. Потім по всіх стінах приміщення виставляють мітки, які з'єднуються в лінію за допомогою відбиття. Саме по цій лінії і буде кріпитися багет.Удобнее всього кріпити багет шурупами з пружинною шайбою, вводячи їх в заздалегідь підготовлені отвори. Не слід робити відстань між кріпильними елементами менше 70 мм. Щоб конструкція була більш довговічною, краю багета обов'язково обробляються дрібним наждачним папером. Після цього поверхня зрізу обезжиривается.Непосредственное натяг стелі виконується чисто вимитими руками. Полотно акуратно розгортають і зміцнюють в багеті в точності по серединам стін. Потім поперемінно підтягують полотно від середини до кутів приміщення, щоб домогтися його рівномірного розподілу. Якщо цього не робити, може виникнути проблема - з'являться складки. Полотно послідовно фіксується по периметру способом, передбаченим виробником. Кути матеріалу кріплять в найостаннішу чергу.

Монтаж натяжних стель у ванній

Оскільки натяжні стелі не бояться високої вологості, їх все частіше монтують у ванних кімнатах. Слід знати, що плівка ПВХ, яка становить основу конструкції, досить міцна і навіть у випадку витоку на розташованому вище поверсі зможе витримати без розриву велику кількість води. Стеля при цьому наповнюється водою і перетворюється на якусь подобу водяного пузиря.Собравшуюся в стелі воду без зайвих проблем і клопоту можна відкачати або випустити. За вашим бажанням майстри зможуть доповнити стеля спеціальною пробкою для випуску води.Натяжной стеля у ванній дуже практичний. Його установка дозволить обійтися без стомлюючої підготовки поверхні під фарбування або побілку. Якщо у вас ще залишаються сумніви, витратьте трохи часу, щоб відвідати тематичні форуми в інтернеті і ознайомитися з відгуками споживачів, вже випробували всі достоїнства натяжних конструкцій, встановлених в ванній кімнаті.