Підбираємо точкові світильники для підвісних стель.

Правильно підібране освітлення в будинку завершує обробку інтер'єру і дозволяє вигідно підкреслити його окремі елементи. Для традиційного стелі можуть підійти як розкішні люстри, так і інші світильники самої хитромудрої форми. Якщо ж ви задумали зробити підвісну стелю, одним з найбільш вдалих рішень може стати використання оригінальних точкових світильників.

Особливості точкових світильників

Точкові світильники найрізноманітнішої конструкції останнім часом користуються підвищеним попитом у світі дизайну інтер'єрів. Цим вони зобов'язані не в останню чергу своїм функціональним можливостям. Грамотно підібрані і вірно розташовані точкові світильники дають можливість управляти світловим потоком, розподіляючи освітлення так, як вам потрібно в даний момент. При монтажі такі освітлювальні прилади намагаються групувати, з'єднуючи в комплекси, управляти якими можна з різних точок приміщення за допомогою спеціальних вимикачів.
Точкові світильники з успіхом застосовуються в приміщеннях самого різного призначення.
При бажанні можна підібрати точкові світильники з рефлектором або з галогенними лампами. В підвісних стелях часто використовують дзеркальні лампи, які дають можливість створювати досить інтенсивне освітлення без локального перегріву. Галогенні лампи, застосовувані в точкових конструкціях, мають дуже малий діаметр. Ця особливість дозволяє опускати підвісні стелі на дуже невелику відстань - всього на 5-6 см.Дополнітельное перевагу світильників з галогенними лампами складається в більш тривалому терміні служби, якщо порівнювати їх з традиційними лампами розжарювання.

Точкові світильники в інтер'єрі

Сучасні технології дозволяють конструювати і виготовляти стельові світильники точкового типу з практичних матеріалів. При цьому розміри і форма освітлювальних приладів можуть бути самими різними. Важко перелічити всі варіанти дизайнерських і конструкторських рішень. При виготовленні світильників в хід йдуть пластик, дерево, метал, тканина, лоза і навіть міцні види рисового паперу. Ви цілком можете вибрати той виріб, який найбільшою мірою підійде для вашого інтер'єру і буде гармонійно поєднуватися з іншими деталями обстановкі.Дізайн світильників, без сумніву, важливий. Але не слід забувати і про їх функціональність. Призначення освітлювальних приладів складається в створенні ефективного світлового потоку в потрібному місці приміщення. Добре поєднуючись з підвісними стелями, точкові світильники дають можливість підкреслити достоїнства кімнати, виділити певну зону і одночасно приховати можливі недоліки, без яких не обходиться навіть найвишуканіший дізайн.Планіруя розміщення точкових світильників на підвісній стелі, пам'ятайте, що будь-яке освітлення не повинно бути занадто яскравим . Краще всього, якщо у вас буде можливість регулювати світловий потік не тільки поворотом окремих світильників, але і включенням їх по групах. Наприклад, ви можете включити всі прилади, освітивши приміщення максимально, або залишити включеними тільки кутові світильники, що дасть м'який і приглушене світло.

Рекомендації щодо вибору точкових світильників

Точкові світильники називають також вбудованими. Це пов'язано з тим, що при монтажі їх зазвичай вбудовують в певну основу, наприклад, в пластикову панель або лист гіпсокартону. Підвісні стельові конструкції, при установці яких утворюються порожнечі, як не можна краще підходять для точкових освітлювальних приладів.
Підбираючи конкретний світильник, обов'язково врахуйте, наскільки його конструкція відповідає розміру пустот. Для ламп розжарювання цей розмір повинен бути трохи більше, ніж для галогенних ламп.
При виборі світильника точкового типу огляньте його корпус . Він може бути виготовлений з самих різних матеріалів, з яких кращими вважаються скло, метал або пластик. Ці матеріали мають гарну вологозахищених. З цієї причини лампи в таких корпусах найкраще використовувати на кухні, у ванній і в інших приміщеннях з підвищеною влажностью.Прі покупці звертайте увагу на якість виробів, яке визначається країною-виробником. Найчастіше споживачеві доводиться мати справу зі світильниками китайського виробництва. При порівняно низькій ціні вони володіють середнім якістю. Якщо на точковому світильнику є вказівка на те, що він зроблений в Європі, це вказує на більш високі виробничі стандарти. Часто зустрічаються точкові світильники польського, українського та російського проізводства.Уточніте, яким способом монтуються приглянувшиеся вам точкові світильники. Не завжди спосіб кріплення відповідає конструкції підвісної стелі. Оцініть надійність кріплень. В деяких випадках можуть виникнути проблеми при монтажі і доводиться продумувати додаткові способи кріплення світильників до основе.Еслі ви купуєте відразу кілька світильників, простежте, щоб колір їх був однаковим. Трапляється, що вироби дещо відрізняються за колірному відтінку, навіть якщо вони взяті з однієї партії. Така відмінність буде кидатися в очі після виконання монтажу, особливо в тому випадку, якщо світильники планується розташувати на невеликій відстані один від одного.