Вибір нагрівача проточної води.

Водяні нагрівачі - корисні прилади, які можна встановлювати як в квартирах на період планових і аварійних відключень гарячої води, так і в заміських будинках, де вони є частиною автономних систем водопостачання. Правильний вибір нагрівача може істотно скоротити рахунки на оплату електрики.

Типи електронагрівачів

Нагрівачі води бувають накопичувального та проточного типів. Накопичувальні працюють як бойлери - вони складаються і ємності великого об'єму (від 30 до 250 літрів), в яку набирається вода. Ця вода поступово нагрівається за допомогою тена до заданих значень і при витраті тут же поповнюється, при цьому її температура підтримується постійною. Проточний нагрівач має малий обсяг накопичувальної ємності, вода в ньому нагрівається майже миттєво за рахунок великої електричної потужності приладів цього типу. Вибір того чи іншого типу нагрівача залежить від потреби сім'ї в гарячій воді. У тому випадку, коли в будинку проживають постійно і гаряча вода потрібна весь час, економічно більш доцільно буде використовувати накопичувальний електронагрівач. Якщо ж ви хочете налагодити гаряче водопостачання на дачі, куди приїжджаєте час від часу, дешевше буде встановити проточний нагрівач.
Проточні обігрівачі - прилади компактні, щоб встановити їх в душі або санвузлі не буде потрібно багато місця.

Як вибрати проточний водонагрівач

Основною робочою характеристикою цього приладу, природно, є потужність, адже його тени повинні миттєво нагрівати холодну воду до комфортної температури хоча б 35оС, витрата води при цьому повинен складати близько 2-3 літри в хвилину. Мінімальна потужність для такого типу нагрівачів повинна становити 3 кВт, але якщо передбачається одночасний витрата великої кількості гарячої води, слід вибрати нагрівач потужністю 20-27 кВт.Проточние нагрівачі так само, як і накопичувальні, мають ємність для нагріву води, але обсяг її невеликий - кілька літрів. Природно, слід звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена, він повинен бути стійким до впливу високих температур і хімічних речовин, які містяться у воді. Довше буде служити вам нагрівач, ємність якого покрита зсередини шаром емалі або той, в якому для її виготовлення використовувалася мідь або пропілен.
У квартирах і на дачах електричні проточні нагрівачі встановлюють лише в тому випадку, якщо існуюча проводка зможе витримати роботу такого потужного приладу.
В тому випадку, коли ви хочете довго користуватися нагрівачем, слід трохи доплатити і придбати такий, в якому встановлений захист від утворення накипу на нагрівальних тенах і внутрішньої поверхні ємності. У таких моделях, як правило, є індикатор, який сигналізує від необхідності заміни тена.В випадку, коли у вас до дачі підведені газові комунікації, має сенс вибрати газовий проточний нагрівач, який при існуючих тарифах на електроенергію дозволить вам істотно заощадити.