Використання в домашньому господарстві мийки високого тиску.

Мийка високого тиску відноситься до категорії минимоек для домашнього користування. Причому застосовуються вони не тільки для миття машин (це традиційний варіант використання такої техніки), а й для прибирання будинку, миття вікон і т.д. Природно, що у такого приладу є і свої переваги, і недоліки. Тому необхідно дуже відповідально і уважно підходити до вибору подібного девайса, враховуючи поради професіоналів.
Як правило, мийки високо тиску електричні, тобто ті, що живляться від мережі. Напруга, яка використовується таким приладом - 220 В, у зв'язку з чим проблем з підключенням не виникає. Головний плюс минимойки в тому, що вона більш економно витрачає воду, ніж у випадку з миттям вручну. Незважаючи на очевидні достоїнства такого апарату, вибирати його потрібно дуже акуратно.

Відмінні особливості мийки високого тиску

Працює мийка досить просто. Всередині розташовується двигун, який і змушує обертатися і відкриватися деталі - шайби, клапани та розпилювач. В результаті шайба розкручується, вода рухається по поступально-поворотній траєкторії і потрапляє в клапан розпилювача. В результаті всіх цих дій утворюється потужний напір, який і подає воду в потрібну область.Корпус такого приладу звичайно виконаний з пластмаси, яка здатна витримати практично будь-який удар, а це означає, що вона не зламається і не трісне при будь-якому, навіть досить сильному впливі на неї. Крім того, шланг, ведучий до розпилювача, також виготовлений з міцних матеріалів, завдяки яким він здатний витримувати сильний напір води і не рветься.
Незважаючи на ідеальний підбір матеріалів, фахівці не рекомендують використовувати мінімийку більше 2 годин. Тривала робота призводить до швидшого зносу деталей і помітно скорочує термін служби приладу.
Професійні минимойки, які використовуються в побуті, типу Bosch (Бош), Karcher (Керхер) і багато інших, успішно застосовуються як побутові прилади, завдяки великій кількості насадок і розпилювачів. Вони дозволяють використовувати мийку високого тиску не тільки для миття автомобіля, але і для прибирання будинку, а також для миття фасадів, дахів і чищення підлоги. Однак при виборі мийки обов'язково потрібно подумати, чи потрібні вам всі функції, які є у даного апарату. Може, коштувати вибрати модель простіше і не переплачувати.

З чого складається мінімийка і принцип її дії

Основні елементи мийки високого тиску - це: - зносостійкий корпус; - двигун, який може бути як електричним, так і бензиновим; - насос високого тиску; - контейнер для миючих засобів; - шланги і насадкі.Работает мийка за певною схемою. Виглядає вона так. Вода з джерела - водопроводу, водойми, мийки - за допомогою підключення потрапляє у відсік мийки та прокачується насосом, який підвищує тиск води до 160 бар. Якщо порівнювати із струменем води з крана - там тиск дорівнює 5 бар.Затем вода йде по шлангу - рухає її якраз тиск - до пістолета, на якому присутній форсунка, що подає воду. Тут є насадка, яка определеяется, буде вода йти струменем або розпорошуватися. Все залежить від поверхні, яку ви збираєтеся обробляти. Так, якщо необхідно охопити велику площу, наприклад, автомобільний кузов, майданчик веранди і т.д., підійде плоский струмінь. Для видалення стійкого бруду на певній ділянці краще застосовувати точковий варіант. До автомийці додатково додаються насадки: обертова щітка, насадка з поворотним соплом, насадка для миття днища і та, що стане в нагоді для миття колісних арок, а також багато інших. Працює такий пристрій безконтактно, в зв'язку з чим ризик пошкодити лакофарбове покриття кузова авто, подряпати декоративну плитку веранди або тераси, залишити розлучення на склі зводиться до нуля.

На що звертати увагу при виборі мийки високого тиску

Коли будете підбирати собі ідеальну мийку, зверніть увагу на такий параметр, як продуктивність (під цим мається на увазі потік води), тиск і потужність двигуна. Особливо важливий останній параметр, тому що чим більше потужність, тим краще інші показники. Потужна мінімийка даватиме більш сильний напір води, в результаті чого покращиться і якість, і швидкість очищення забрудненої поверхні. Для домашніх потреб ідеальним варіантом є мийка, яка має 100 бар робочого тиску.

Види мийок високого тиску

Види мийок визначаються за різними параметрами. В першу чергу вони поділяються на побутові та професійні. Перші мають менший кількість годин роботи, приєднуються до водопровідної мережі або водоймища. Професійні на їх фоні відрізняються більш високим рівнем. У них на порядок краще конструкція, матеріали і ресурсомісткі технології. Тиск у таких апаратів набагато вище, ніж у побутових приладів.
Найчастіше професійні дорогі мийки високого тиску не рекомендуються до використання новачками. Вони розраховані більше на досвідчених користувачів. Тому, якщо ви не мали справи раніше з мийкою, виберіть побутову, попроще.
Ще один параметр, за яким визначають вид мийки, - це підігрів води. Є, природно, моделі з підігрівом і без нього. Перший варіант використовується з успіхом для усунення застарілих забруднень, а також при роботі взимку або в тих умовах, коли гарячої води під руками немає. Вода в таких мийках підігрівається зазвичай за рахунок спеціального пальника, яка розташована всередині корпусу. Плюс апарату без підігріву в тому, що у нього менше параметри, він більш компактний і зручний у застосуванні, а також більш маневренний.Від мийки високого тиску відрізняється і за типом харчування. Так, найбільш поширені варіанти - це мийки з живленням від електромережі. Природно, що використовуються такі прилади тільки там, де немає проблем з електрикою. В складних умовах, коли немає можливості використовувати струм, підійдуть автономні варіанти. Це бензинові варіанти, які працюють, як і автомобілі на 92-му бензіне.Ну і, звичайно ж, різниця минимоек є і в типі переміщення. Так, наприклад, розрізняють мобільні моделі та стаціонарні. Перші ідеальні, коли необхідно почистити важкодоступні місця, а також віддалені зони. Як правило, такі апарати забезпечені колесами і довгим шлангом. Стаціонарний варіант більше використовується професіоналами на промислових підприємствах. Підключаються такі безпосередньо до водопроводу, а тому мови про мобільний не ідет.Вибірать мінімийку можна і за зовнішнім виглядом, і з вивченням всіх основних характеристик. Також можна вибрати як іноземного виробника, так і вітчизняного. Головне, щоб обраний прилад відповідав усім вимогам, які ви до нього пред'являєте і відмінно справлявся зі своєю роботою.