Дизайнерські рішення для оформлення кухні.

Кухня - стратегічна точка будинку, пов'язана з харчуванням сім'ї, і не тільки. Зазвичай саме тут влаштовуються вечірні посиденьки, дружні чаювання і вирішуються важливі сімейні питання. Тому дизайнерське рішення оформлення простору кухні повинно бути максимально виваженим і продуманим і враховувати як естетичні, так і практичні моменти.

Три кита дизайнерського рішення оформлення кухні

Питання планування, яка забезпечить функціональність простору - напевно, найважливіший. Необхідно ергономічно заповнити площу, щоб господині було максимально комфортно займатися приготуванням їжі і накривати на стіл, а домочадцям харчуватися (якщо не передбачена окрема їдальня). Весь простір кухні має бути використано з максимальними можливостями, а кожен предмет легко доступний. Дизайнери розробили, спираючись на довголітню практику, наскільки варіантів планування, яка підходить практично будь-якій кухні, з функціональним і зручним розташуванням стратегічного робочого трикутника - раковини, плити і холодильника. Робочий трикутник обов'язково доповнюється робочої зоною. Головне в плануванні трикутника - зручність, що включає в себе мінімум пересувань при максимальному ККД, і безпеку. Готує не повинен перебувати весь час на прохідній частині кухні, інакше постійно буде присутній небезпека столкновенія.Второй важливий момент - вибір стильового напрямку. Кухня в стилі хай-тек буде сильно відрізнятися від кухні в класичному стилі або «кантрі». Тут головним є особисті уподобання, відповідність загальному оформленню квартири і розмір площ. Наприклад, створити кухню в суворій відповідності з визначеним стильовим спрямуванням на площі в 6 кв.м (стандартна кухня «хрущовок» і «брежневок») - завдання не легке і навіть, можливо, безглузда. Тут в першу чергу необхідно вирішувати питання ергономіки за рахунок продуманої до останньої дрібниці планування простору та використання багатофункціональної меблів, яка не зможе належати до якого або конкретного стилю, але буде виглядати современно.Немецкіе дизайнери в останнє десятиліття розробили багато варіантів дуже компактних і багатофункціональних кухонних гарнітурів . Така кухня від Кристина ЛААС і Нормана Ебелтома, де на 1 кв. м розташувалися обідній стіл, мікрохвильова піч, холодильник, піч, місце для зберігання кухонного начиння. І подібних прикладів сьогодні немало.Цветовое оформлення, вибір загального колориту - третій важливий момент при оформленні дизайну кухні. Багато в чому це залежатиме від того стильового напрямку, на якому ви зупинитеся. Адже уявити кухню стилю «ранчо» в лілових тонах не просто, так само як і стиль хай-тек в натуральних, природних відтінках. Крім того вибір кольору дуже важливий як психологічний фактор саме для дизайну кухні. Якщо в спальні або вітальні яскрава колірна гамма буде погано позначатися на людині, створюючи непотрібну збудження, то на кухні вона, навпаки, буде порушувати апетит і сприяти гарному піщеваренію.І ще один важливий момент дизайну кухні - технічна сторона. Всі стики стін і підлоги бажано якісно герметизувати, щоб у разі аварії і течі вода не залила сусідів знизу.

Дизайн кухні в різних стилях

Кухня в класичному стилі задовольнить господиню, що дотримувалася традиційних поглядів. Елегантність, простота і витонченість форм, традиційність, симетрія в деталях. Добре, якщо на кухні будуть присутні деякі архітектурні елементи, такі як колони, пілястри, малюнки на фасадах меблів. Меблі варто вибирати з натурального масиву дерева пастельних тонів або, навпаки, темного кольору мореного дуба або махагони. Щоб не псувати загальну картину класичної обстановки, побутові прилади, такі як пральна і посудомийна машина, варто маскувати, вбудовувавши в висувні ніші меблів.
Вітається панування білого кольору. Це створює враження простору, легкості і аристократичності і навіть розкоші. Особливо якщо білий колір поєднується з позолотою.
Стиль хай-тек - відображення самих передових технологій. Найбільше він підходить для активних людей, які не бояться експериментів, люблячих нестандартний підхід до життя і не бажають проводити багато часу за прибиранням. Гладкі поверхні з пластику, проста геометрія, обтічність форм, мінімум деталей і максимум функціональності. Все це виконано в чистому кольорі - червоному, білому, ліловому, чорному. Це і є головні риси стилю. Тут буде дуже доречний кольоровий (наприклад, чорний) натяжна стеля і світлодіодне підсвічування.
Стилі хай-тек і мінімалізм відмінно підійдуть для кухні з невеликим метражем.
Модерн в дизайні кухні виражений дуже стриманим ставленням до текстилю (без квіткового орнаменту) і різним аксесуарам. Головним об'єктом є сам кухонний гарнітур, де присутня відразу кілька кольорів контрастних відтінків. Крім того, форма меблів може мати незвичайні опуклі або вигнуті фасади, деяку деформацію і викривлення, що нагадують хвилі. Але все це без надмірностей і химерності - гладкі поверхні і мінімальний декор. Всі інші деталі (кухонний фартух, підлогу, текстиль та аксесуари) повинні бути максимально спокійними і майже непомітними. Ще один цікавий стиль, що став популярним кілька років тому - скандинавський. Цей напрямок сьогодні на ринку посилено пропагує компанія Ікеа. Мінімалізм, практичність, функціональність, екологічність, велика кількість світла і білого кольору, проста, але не позбавлена витонченості, фарбовані меблі - ось головні риси скандинавського стіля.Кухні в стилі «прованс» і близьких до нього напрямів (сільський, кантрі) відрізняють пастельні тони, ситцевий текстиль з квітковим орнаментом, різьблена витончена, біла або світлих відтінків меблі, велика кількість декору та аксесуарів з натуральних матеріалів - дерево, кераміка, фарфор, мідь. Керамічна плитка або дерев'яний настил на підлозі, вікна з великими підвіконнями, обрамлені шторами з рюшами. Міло, трохи наївно, витончено і романтично - ось основні риси стилю «прованс» в інтер'єрі кухні.