Як втачать комір.

У шиття використовуються декілька видів комірів, які мають свої особливості втачіванія в горловину, але у них всіх приблизно однакова технологія пошиття на основі отложного коміра і сорочкове з відрізною стійкою.
Вам знадобиться
  • - деталі коміра;
  • - виріб;
  • - нитки в тон тканини і контрастного кольору для намітки;
  • - голка;
  • - швейна машина;
  • - праска.
Інструкція
1
Щоб втачать комір сорочкове (сорочкового) типу з відрізною стійкою в горловину, спочатку верхню і нижню деталі складіть разом лицьовими сторонами всередину. Краї підрівняйте і змітайте зрізи відльоту і кінців, тобто короткі зрізи і зовнішню сторону коміра, залишаючи внутрішню незашітой.
2
Припуски на шви подрежьте, надлишки тканини в куточках зріжте. Комір виверніть, всі шви ретельно розправте, чисто вимітайте і проутюжьте. На цьому ж етапі можна прокласти декоративну строчку по його краях. Відзначте середину коміра декількома стібками ниткою контрастного кольору.
3
Деталі стійки також складіть лицьовими сторонами всередину. Розмітьте середину. Комір вкладіть між частинами стійки так, щоб збіглися мітки середини на комірі і стійці, а нижній зріз коміра - з верхнім зрізом стійки. Сколите все шпильками і стачайте зрізи стійки, одночасно втачівая і комір. Припуск шва подровняйте. В місцях скруглення деталі зробіть невеликі надрізи.
4
Стійку виверніть на лицьову сторону. Шви поправте і приутюжьте. Прикладіть одну сторону стійки до вирізу горловини, лицьовими сторонами один до одного, вшитої на швейній машинці. Припуск зріжте і заутюжьте в сторону стійки.
5
Зріз внутрішньої сторони деталі підігніть один раз і настрочити згин точно в шов ушивання. Деталь ретельно проутюжьте. Всю намітку приберіть. Стійку отстрочите по всіх зрізах на відстані 1-2 мм від краю.
6
Верхню і нижню деталі отложного коміра складіть разом лицьовими сторонами всередину. Краю подровняйте і змітайте зрізи відльоту і кінців, тобто короткі зрізи і зовнішню сторону коміра, залишаючи внутрішню незашітой. Припуски на шви подрежьте, надлишки тканини в куточках зріжте. Комір виверніть, всі шви ретельно розправте, чисто вимітайте і проутюжьте.
7
Поєднайте мітку середини коміра і спинки і приметайте одну його сторону, прострочіть на швейній машинці, розташовуючи строчку поруч з наміткою. Зріз верхньої частини коміра підігніть і настрочити згин в шов приточування. Тепер можна прокласти оздоблювальну строчку по краях комірця.
8
Також відкладний комір можна втачать в горловину і за допомогою обтачки. Для цього підготуйте деталі отложного коміра, як описано вище. Прикладіть обидві його частини до вирізу горловини, потім покладіть на комір обтачку лицьовою стороною і сумістите всі 4 зрізу. Стачайте всі разом, обтачку відігніть на виворітну сторону вироби, приутюжьте.
9
Підігніть 1 раз зріз і пристрочите. Щоб горловина виглядала якомога акуратніше, обтачку можна не пришивають, а обробити її зріз на оверлок і пришити в декількох місцях потайними стежками.