Симптоми діабету: якщо вас мучить спрага.

Діабет - серйозне захворювання, раз і назавжди міняє звичний спосіб життя людини. Чим раніше ви виявите його і зверніться до лікаря, тим легше вам буде жити повноцінним життям. Тому варто знати симптоми діабету.

Сильна спрага

Сильна спрага і часті позиви до сечовипускання - це класична ознака діабету. Пояснюються подібні симптоми тим, що в крові у хворого збільшується концентрація цукру. Ниркам необхідно абсорбувати зайвий цукор, тому вони починають посилено працювати, виводячи його разом з сечею. В результаті людину постійно мучить спрага, яку він намагається вгамувати, що призводить ще до більш частого сечовипускання.

Зниження ваги

При діабеті відбувається різка втрата ваги. Через частого сечовипускання з організму виводиться така необхідна йому рідину, а глюкоза не влучає по місцю свого призначення - в клітини. В результаті людина постійно відчуває почуття голоду, але при цьому втрачає вагу.
Різка втрата ваги найбільш характерна для людей, які страждають від діабету першого типу.

Хронічна втома

Незалежно від того, працював хворий або відпочивав, скільки він спав і що їв, більшість діабетиків постійно відчувають втому. Подібний симптом викликають декілька причин. По-перше, у діабетика внаслідок його хвороби ослаблений імунітет. Також організм страждає від дегідратації, що згубно позначається і на загальному самопочутті. А тканини і органи відчувають брак основного для них поживної речовини - глюкози, без якої неможлива нормальна робота.

Порушення зору

Через підвищеного вмісту цукру в крові організм витрачає на його виведення багато рідини, забираючи її у інших тканин і органів. Така доля осягає і кришталики очей. Через це хворому стає важко фокусувати погляд на певному предметі.
Якщо діабет не лікувати, згодом це може обернутися для вас повною втратою зору.

Повільна регенерація

Високий рівень цукру в крові перешкоджає звичного відновленню організму. Внаслідок цього звичайні подряпини, порізи і садна у діабетика будуть гоїтися набагато повільніше, ніж у здорової людини. Те ж саме стосується запалень і різних інфекцій. Навіть звичайна застуда у людини, що страждає діабетом, буде протікати набагато важче, ніж у здорового.
У жінок-діабетиків часто проявляються інфекції сечостатевих шляхів.

Колення в ступнях і кистях

Високий рівень цукру в крові і брак рідини здатні привести до пошкоджень нервів. Людина може відчувати поколювання або пекучий біль в кистях і ступнях. Також найчастіше у діабетиків знижується чутливість кінцівок.