Особливості конструкції гвинтових сходів.

Гвинтові сходи ефектно доповнить інтер'єр, заощадить простір і створить в будинку відповідний стиль. Масивні щаблі з дерева додадуть особливу атмосферу в приміщенні, яке оформлено в стилі кантрі, а ось для інтер'єрів у стилі модерн найкраще підійдуть повітряні конструкції, одягнені в ковані мережива з металу. Саме завдяки такому різному вигляду гвинтові сходи користуються популярність серед дизайнерів.

Основні види конструкцій

В першу чергу гвинтові сходи - це зручна спиралевидная конструкція, яка ефективно допомагає економити житловий простір. Але дефіцит квадратних метрів не є визначальним і основним при виборі гвинтових сходів. Так як подібні конструкції сьогодні знаходяться на піку популярності, їх можна зустріти і в інтер'єрах багаторівневих квартир, і в інтер'єрах великих котеджів, а так само в офісах і ресторанах. Все гвинтові сходи діляться між собою за формою. Вони можуть бути або багатокутними, або круглими. При цьому якщо сходи буде розташована поруч зі стіною, краще зробити многокутну форму. Такий дизайн гвинтової конструкції допоможе ще більше заощадити простір, якщо це необхідно. А ось круглі сходові отвори найчастіше застосовують в центрі кімнат. Що стосується типів сходів, їх теж декілька. Є конструкції, де щаблі затиснені в опорну стійку; є варіанти, де щаблі спираються на гнуті огорожі. Ще один варіант - коли щаблі спираються на опорну стійку. Але форма і тип гвинтових сходів безпосередньо залежать від загальної стилістики приміщення і декору. А це значить, що перш, ніж побудувати кручені сходи, потрібно врахувати безліч естетичних і технічних моментів. Вибір матеріалів різноманітний. Можна вибрати конструкцію з дерева, металу і скла. Визначаючи найбільш підходящий матеріал, врахуйте, що сходи, в першу чергу, не декоративне доповнення інтер'єру, а як його функціональна частина. Тому, конструкція повинна бути надійною і зручною. Саме тому частіше сходи виготовляють з дерева. Причин тому декілька. По-перше, дерево - натуральний, екологічно чистий матеріал. По-друге - теплий, відносно не дорогий, що добре піддається декоративної обробці. А ще деревина має досить широкий колірний діапазон і тому легко впишеться в будь-яку стилістику. З іншого боку, дерево легко запалюється, погано переносить різкі перепади температур, схильне до скрипу. Зважуючи всі плюси і мінуси сходів з дерева, фахівці все ж схильні вважати деревину самим відповідним матеріалом для виробництва саме гвинтових сходів. Що стосується сходів з металу і скла, то тут слід зазначити, що металевий каркас може бути схильний до корозії. На відміну від дерева, метал, як і скло - матеріали більш холодні. Крім того метал складно поєднується з деякими декоративними деталями і стилями інтер'єру. Занадто багато декоративних елементів з металу зроблять драбину важкою, і вона буде візуально захаращувати приміщення.
Гвинтові сходи, як функціональний елемент, повинна бути: надійної і безпечної, зручної і естетичною.

Гвинтові сходи своїми руками

Отже, якщо ви хочете прикрасити інтер'єр гвинтовими сходами, то її можна спробувати виготовити самостійно. Красива, зручна і компактна сходи виконає своє основне завдання - з'єднає другий поверх з першим. Але, крім практичної функції, сходи можуть служити і декоративним елементом, який додасть приміщенню особливий шарм, чарівність і облагородить житлову площу.
Врахуйте, що ваша сходи повинна бути достатньо міцною, щоб не відбулося аварії при підйомі габаритних речей на другий поверх.
Найпростіша гвинтова конструкція - це та, в якій ступені спираються на центральний стовп. Але яким би простим ні дизайн сходів, виготовити вручну всі деталі буде складно і трудомістко. Тому найпростіше звернутися на виробництво або купити вже готовий виріб, яке підходить за розміром і стілю.Еслі купувати готові сходи не доцільно, тоді закочуйте рукава і приступайте до роботи. Отже, якщо ви вже визначилися з матеріалом і приблизними зовнішнім виглядом, приступайте до наступного кроку - зробіть креслення. При цьому, щоб ваша схема була правильною, слід знати декілька нюансів. Будівництво гвинтових сходів слід починати з точних розрахунків. Потрібно точно визначити число ступенів, інакше ви будете, піднімаючись по сходах, чіплятися головою за верхні сходинки. Правильна побудова сходів можна розрахувати за формулою: висоту всієї конструкції слід розділити на висоту щаблі. Довжина майбутніх сходів залежить від висоти приміщення. А ось майбутня стійка, для ваших сходів, може бути якою завгодно, тут немає обмежень. Ретельно продумайте розміщення сходинок і відобразите його в проекті, не забувши продумати і ширину. Найбільш оптимальна і зручна щабель та, яка має ширину від 30 до 35 см. При цьому, можна купувати готові прямокутні заготовки і робити з них щаблі потрібної форми. * Гвинтові сходи підкорюють своєю витонченістю і плавністю ліній, можливістю оригінального дизайну. Сучасні технології дозволяють виробляти гвинтові сходи будь-якої складності і практично з будь-якого матеріалу: скло, метал, дерево, пластик або граніт. Зовнішні або внутрішні - оригінальні дизайнерські гвинтові конструкції прикрасять приміщення і будівлі будь-якого типу.