Як порахувати відсотки на калькуляторі. Калькулятор порахувати відсотки.

Вираховувати відсотки доводиться часто. Наприклад, щоб визначити переплату по кредиту або порахувати пеню за прострочення, або дізнатися величину валового прибутку компанії, знаючи її оборот і торгову націнку. Подібних завдань багато в повсякденному житті. Було б смішно кожного разу складати пропорції і рахувати відсотки стовпчиком. До того ж, для розрахунків нам не знадобиться складний програмований калькулятор.
Інструкція
1
Чітко сформулюйте умову задачі. Припустимо, треба знайти 7% від числа 594.
2
Наберіть на калькуляторі число, від якого треба порахувати відсотки. В нашому випадку набираємо 594.
3
Натисніть кнопку "X". Це - кнопка множення. Не плутайте її з кнопкою "+" (додавання).
4
Введіть відсотки. В нашому випадку, набираємо цифру 7.
5
Натисніть кнопку "%". Це - позначення відсотків. Більше нічого набирати не треба, ніяких знаків "="(дорівнює). Калькулятор одразу показує розрахований значення. В даному випадку вийшла цифра 41,79. Таким чином, 7% від числа 594 = 41,79.
6
Натисніть кнопку "С". Це - кнопка скидання, вона виділена іншим кольором. Калькулятор обнулится і можна робити наступне обчислення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hkesP1QL_dw
Зверніть увагу
Не користуйтесь калькулятором, який працює з перебоями. Калькулятор - робочий інструмент, від правильності показань якого багато що може залежати. Придбайте один раз гарне пристрій, який прослужить вам довгі роки. Надійні калькулятори виробляються відомими компаніями, які випускають електронну техніку.
Корисна порада
Іноді перевіряйте обчислення звичайним стовпчиком, щоб не розучитися рахувати. Адже під рукою може не виявитися калькулятора. При цьому ви не повинні потрапити в незручну ситуацію. Пам'ятайте і про те, що прості калькулятори вбудовані в стільникові телефони.