Матеріали для дорожніх покриттів.

Оформлення доріжки в приватному домоволодінні - це окрема тема. Адже мало хто хоче до свого будинку або дачному будовою підбиратися по брудній і запорошеній дорозі, внаслідок чого весь цей бруд буде заноситися в будинок. Однак просто так таку задачу не виконати, адже необхідно правильно підібрати полотно і гарненько продумати, який матеріал для оформлення доріжок ви будете використовувати.
Фахівці запевняють, що навіть невелику стежку, що веде від воріт до будинку, потрібно облаштовувати з розумом, а не покладатися на «і так зійде». Необхідно врахувати і прорахувати величезну кількість нюансів і деталей - від якості і щільності покриття до способу його укладання і термінів експлуатації.

Варіанти дорожніх покриттів

Один із стандартних варіантів, який досить застосовується і в приватному будівництві, - це укладання доріг за допомогою асфальтобетону. Він досить міцний і добре підходить для російських кліматичних умов. Однак багато експертів кажуть, що такий матеріал не особливо добре підходить для невеликих стежин, так як буде швидко руйнуватися. Адже щоб укрити дорогу асфальтом, необхідно провести цілий комплекс робіт і по вирівнюванню грунту, і по підсипанню, і багато інших, щоб дорожнє полотно служило довго.
Варто враховувати і той факт, що покласти асфальт без спеціальних укладальників, які досить масивні і не завжди добре вписуються у вузькі межі присадибної ділянки, неможливо. А це додатково ускладнює завдання.
Стандартний варіант, який використовують більшість приватних домовласників, - це укладання доріжок тротуарною плиткою. Такий матеріал досить надійний і при цьому володіє своєю естетикою. Доріжки стають більш привабливими і оригінальними. Однак і тут є свої нюанси, адже якщо викласти плитку неправильно, вона почне роз'їжджатися, псуючи весь зовнішній вигляд стежки. Різновидом такої викладки є і бруківка. Вона значно менше плитки в розмірах. При цьому в цілому створює дуже цікавий зовнішній вигляд як самої доріжки, так і ділянки в целом.Еще один досить затребуваний варіант - викладка доріжок камінням. Це можуть бути досить дрібні екземпляри, а можуть бути і практично валуни. Все залежить від загального пейзажу. У даній ситуації особливо сильно важливе поєднання каменів і вигляду будинку. Так, наприклад, якщо у вас невеликий палац, відмінним рішенням стануть камені середнього розміру, закруглені і різнокольорові. Якщо ви тяжієте до скандинавської архітектурі, бажано використовувати камені побільше, щоб створити ідеальний пейзаж.Те, хто не особливо любить морочитися з вигадуванням і втіленням в життя різних дизайнерських проектів, для оформлення доріжок по старинці використовують або дерево, або бита цегла. Такі доріжки і стежки досить невибагливі і прості у догляді. Однак саме їх найчастіше потрібно підновляти, так як цегла має звичай кришитися, а дерево розсихається або розбухає від високої влажності.Отлічний варіант оформлення доріжки - насипний. Виконується він з піщано-гравійної суміші, яка може бути як сірої, так і світло-бежевою, і бордовою. За відгуками використовують такий метод і приєдналися до них експертів, таке покриття досить стійке, при цьому зручне і красиве.
Але для місцевості, де часто йдуть дощі, таке покриття - не найвдаліший варіант, адже весь пісок і гравій будуть йти під розкислу бруд доріг. І доріжку доведеться підсипати дуже і дуже часто.
Особливої популярності сьогодні придбав і геотекстиль. Він дозволяє зробити доріжку більш доглянутою і красивою. Крім того, той матеріал надійно захищає верхні шари грунту, на які його укладають від руйнування. Також він запобігає появі калюж після дощу і є відмінним заслоном для бур'янів.

Функціональні зони для укладання доріжок

Викладати доріжки і стежини обов'язково потрібно грамотно, а для цього необхідно дуже чітко розуміти, в якій зоні ділянки або саду ви працюєте . Так, наприклад, майданчик, яка зазвичай розташовується біля головного входу в будівлю оформляють красиво і вигадливо. Для цього можуть використовуватися і дорогі матеріали, незвичайні ідеї, поєднання різних видів покриттів. А ось доріжки, які ведуть до цієї головної майданчику повинні бути кілька попроще. Головне правило - вони обов'язково повинні бути твердими і жорсткими. А ось дорогими чи ні, залежить від вашого гаманця. Але якщо ви не можете собі дозволити покриття, яке стоїть всю вашу місячну заробітну плату, зневірятися не варто. Адже за наявності смаку та кмітливості створити оригінальну і стильну доріжку навіть при малому бюджеті не так і сложно.Еслі у вас є сад, туди бажано викласти м'яку грунтову стежку - вона стане логічним і приємним доповненням до цієї області.Едінственное, що варто враховувати завжди - це те, що доріжки обов'язково повинні гармоніювати зі стилем всього саду в цілому, а також з дизайном та екстер'єром знаходяться на ділянці домов.Експерти кажуть, що можна і експериментувати. Вищим пілотажем вважають уміння поєднувати різні типи покриттів. Так, наприклад, досить популярною комбінацією є бетонної підставу і бічне прикраса деревом. Окреме місце в створенні оригінальних дорожніх покриттів займає мозаїка. Правда, це не завжди практично, та й трудомістке, але зате дуже і дуже красиво.
Захоплюватися не варто. Вважається, що оптимальна кількість поєднуваних покриттів на ділянці від 6 до 25 соток - 3.

Підготовка доріжки до укладанні покриття

Коли ви визначитеся з вибором матеріалу, необхідно попрацювати і з самою доріжкою, ретельно підготувати її до укладання покриття. В першу чергу зробіть необхідні розрахунки. Так, наприклад, не забувайте, що грунтові води поступово розмивають землю, і навесні грунт обов'язково дає усадку. А це означає, що якщо все неправильно розрахувати, ваша доріжка попросту піде хвилями і потріскається або розламається. А це значить, що верхню точку доріжки потрібно розташовувати на 5-7 см вище вихідного рівня землі.Кроме того, обов'язково подбайте про те, щоб оформити захист від атмосферних опадів. Для цього вам знадобиться зробити ухил покриття, який повинен бути рівний приблизно 2-4%. І не забудьте про дренаж грунту. Для нього краще всього використовувати елементи зливової каналізації, придбати які можна в спеціалізованих магазінах.Теперь можна переходити безпосередньо до будівництва доріжки. Для початку все розмітьте. Найкраще це робити за допомогою будівельної мотузки, а також невеликих кілочків з дерева і рулетки. Як правило, починають розмічати доріжки від житлового будинку, рухаючись в зону відпочинку і до городу (якщо такий, звісно ж, є). Після того як все розмітити, пройдіться по стежках і оцініть їх зручність. Якщо вам здається, що вони занадто вузькі або широкі, а також криві або недостатньо вигнуті, подправьте недостаткі.Далее слідують земляні роботи. Зніміть кілька шарів землі - так ви підготуєте підставу. Розрахуйте рівень знімається землі так, щоб після закінчення робіт, доріжка не опинилася рівнем сильно нижче, ніж основний участок.Дальше подбайте про укладання підкладки. Краще всього використовувати для цього наповнювач, в якості якого зазвичай виступають пісок, гравій або гідроізоляційна плівка. У деяких ситуаціях може знадобитися і бетонне основаніе.Ну і, нарешті, можна переходити до укладання фінішного покритія.Технологія цієї дії безпосередньо залежить від того матеріалу, який ви збираєтеся використовувати. Як правило, докладна інструкція з укладання надрукована на упаковці.