Як поводитися з мамою.

Мама - найрідніша людина. Але не завжди навіть найближчі родичі стають друзями. Буває так, що між дітьми і батьками виникають непримиренні розбіжності через протилежних поглядів на світ.
Інструкція
1
Що робити, якщо з мамою складно спілкуватися? Подумайте, коли відбулося охолодження відносин, що цьому сприяло. Можливо, все йде з дитинства. Деякі батьки в силу свого темпераменту і характеру дуже холодні з дітьми, більше зайняті своїми проблемами. Малюки в сім'ї сприймаються як докука, мами хочуть швидше виростити їх і позбутися від непотрібних їм обов'язків. У таких сім'ях не варто чекати тепла від батьків і в зрілому віці. Мами розуміють, що зробили помилку, тільки ставши старими і немічними. Вони самі потребують підтримки і починають намагатися повернути любов дітей. Якщо це ваша ситуація, знайте, у вас є право відмовити мамі, як це зробила колись вона. Але чи потрібно вам це? Можливо, мама усвідомила свої помилки, розкаялася і тепер дуже потребує вас. Поговоріть з нею відверто. Тільки щира розмова розставить всі крапки у відносинах.
2
Бувають і протилежні ситуації. З мамами складно спілкуватися через їх любові до дітей, що змітає все на своєму шляху. Такі батьки дістають його улюблену чадо гіперопікою, намагаються контролювати кожен крок навіть у зрілому віці, влазять у сімейні стосунки дорослих дітей і т.д. Змиритися з такою поведінкою мами дуже складно, та й не потрібно. Для початку поясніть їй, що ви - самостійний доросла людина, наведіть приклади того, як вас поважають на роботі, як цінують у родині. Для мам, схильних до гиперопеке, дуже важливо, що думають про її «малюку» оточуючі. Тому, посилаючись на старших товаришів і керівників, доведіть їй, що вам можна довіряти, і ви вже здатні відповідати за свої вчинки. Якщо розмова не допоміг - обмежте спілкування з мамою. Попросіть її писати смс, а не дзвонити, коли вона щось хоче сказати. Якщо не допомогло - не відповідайте на дзвінки, тільки на повідомлення. З часом мама зрозуміє, що ви цілком здатні обходитися без неї, і знайде собі нове хобі. Але при цьому не забувайте маму зовсім. Обов'язково цікавтеся її справами і здоров'ям. Тільки робіть це у вільний від роботи час і коли є настрій спілкуватися з близькими. Тоді у відносинах з батьками настати мир і спокій.
3
Намагайтеся не конфліктувати з мамою, як би складно це не було. Не влаштовуйте скандалів, вирішуйте все шляхом переговорів. Ведіть себе як доросла людина. Тоді і батьки стануть ставиться до вас з повагою, будуть довіряти і радитися з вами.