Як повернути туфлі в магазин.

У Росії є звід законів, що захищає права споживачів. Керівники і менеджери торгових точок про нього прекрасно знають, але все одно продовжують порушувати правила. Наприклад, здати взуття назад в магазин іноді виявляється досить складною справою. Але нічого неможливого немає, будьте впевнені в собі і боріться за дані законом права.
Інструкція
1
Протягом двох тижнів ви можете повернути туфлі в магазин без будь-яких пояснень. Цей термін дається законом для того, щоб ви зрозуміли, підходить вам взуття чи ні, чи не тисне при ходьбі і т.д. Навіть якщо ви просто промахнулися з кольором або вам перестала подобатися модель - несіть пару назад у магазин.
2
Відсутність товарного чека не є відмовою у поверненні що не підійшов взуття. Якщо продавець не хоче допомогти вам - кличте завідувача. Якщо завідувач відмовляється приймати назад туфлі - пишіть заяву на ім'я директора магазину з проханням повернути гроші за куплений товар. Такі претензії розглядаються протягом 14 робочих днів. Зробіть дві заяви, щоб у разі відмови ви могли звернутися в Росспоживнагляд.
3
Не соромтеся відстоювати свої права. У взуття існує гарантійний термін, і якщо до його закінчення туфлі порвалися або відійшла підошва - повертайте товар назад. При цьому дуже часто продавці відмовляють у прийомі, посилаючись на те, що гарантійний термін рахується з моменту продажу, і він вже пройшов. Це не так. Термін гарантії починається з першого дня настання сезону, для якого призначений товар. Наприклад, якщо ви купили зимові туфлі в червні, гарантійний термін на них почнеться з листопада. Розкажіть про це продавцю.
4
Зазвичай, якщо ви починаєте відстоювати свої права, представники торгової точки воліють не сперечатися і повернути гроші за товар. Якщо цього не сталося - пишіть претензію в книгу скарг і дзвоніть в Росспоживнагляд. Там вашу скаргу зафіксують і вишлють інспектора в недобросовісну торговельну точку. Якщо він виявить порушення - магазин оштрафують. Крім того, інспектор зобов'яже керівництво магазину повернути вам гроші за товар.
Зверніть увагу
Ви можете не тільки повернути гроші за туфлі, але і обміняти їх на аналогічні. Або вибрати іншу пару з асортименту магазина.
Ви довго вибирали взуття, купили, але вона вам не підійшла. Або ви з задоволенням проносили куплені черевики три дні, а на четверту у них відклеїлась підошва. В такому випадку паніці піддаватися не потрібно. А що дійсно потрібно - так це повернути взуття в магазин.
Інструкція
1
Якщо взуття вам просто не підійшла - за розміром, фасоном, кольором, моделі - ви можете повернути її в магазин протягом 14 днів. Тільки дивіться, щоб взуття було неношені, щоб не були загублені чеки, квитанції, бирки, ярлички і т.п., а також фабрична упаковка.
2
Якщо ж пара розвалилася за декілька днів або, наприклад, менше, ніж за три місяці стерла підошва, за законом можна повернути взуття в магазин як браковану. В цьому випадку магазин повинен або усунути дефект, або замінити товар, або, якщо вони не змогли цього зробити протягом 20 днів, просто повернути гроші.
3
Тільки тут магазин може поставити вашу претензію під сумнів, і тоді вам доведеться доводити, що дефект заводський, а не викликаний тим, що ви, наприклад, носили взуття не по сезону або використовували її не за призначенням.
4
Вам не обміняють взуття з механічними пошкодженнями (з опіками або порізами), зі слідами хімічного впливу або іншими дефектами, що виникли з вашої вини. Не варто намагатися самостійно відремонтувати взуття, бо після вашого ремонту взуття назад теж не приймуть.
5
Якщо у магазина виникли сумніви, він має право відправити взуття на експертизу, і якщо виявиться, що дефект утворився все-таки не з вашої вини, магазин повинен замінити товар. Якщо ж вони доведуть що ви, наприклад, виробляли ремонт (крім заміни набойок або приклеювання профілактичної підметки), взуття вам не поміняють.
6
Які ще бувають дефекти, які за законом вимагають від продавця заміни взуття? Можуть розійтися шви, обсипатися барвник, відійти підошва (більше 3 мм в глибину і 1 см в ширину).
7
Щоб вам повернули гроші, претензію потрібно буде оформити письмово, вказавши всі виявлені дефекти. Складається вона у вільній формі, але обов'язково в двох примірниках, один з яких залишається у вас, а другий ви віддаєте продавцю. Тільки важливо, щоб він обидва примірники підписав, тому що, якщо справа дійде до суду, потрібно, щоб продавець не міг сказати, що ви нічого йому не повідомляли.